Tarnowianie wygrywają

Zawodnicy  Speed Race Tarnów  Racing Team po raz kolejny w tym roku walczyli o punkty Mistrzostw Polski. W Międzynarodowej Imprezie Turystyczno-Nawigacyjnej pod nazwą „XXI Merkury 2011 Rajd samochodowy” tarnowskie załogi odniosły zarówno sukcesy indywidualne, jak i w klasyfikacji klubów oraz okręgów.

W dniach 10-12 czerwca odbyła się Międzynarodowa Impreza Turystyczno-Nawigacyjna pod nazwą „XXI Merkury 2011 Rajd samochodowy” w ramach której rozegrano: trzecią i czwartą rundę Pucharu Europy Centralnej, trzecią i czwartą rundę Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Polski, trzecią i czwartą rundę Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski oraz drugą rundę Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem imprezy był Automobilklub Wielkopolski. W zawodach wystartowały 32 załogi m.in. z Rumunii, Węgier, Czech i Słowacji, oraz reprezentanci polskich klubów z Warszawy, Poznania, Katowic, Mysłowic, Kędzierzyna – Koźla, Opola, Rzeszowa i Tarnowa.

Tarnowski zespół reprezentowały załogi Rafał KiwiorGrzegorz Gondek, Jarosław WawrzkiewiczBożena Kocerba i Łukasz KocołAgnieszka Wawrzkiewicz oraz Gabriela Ziajka i Kamil Zyznar.

W klasyfikacji TMMPON Jarosław Wawrzkiewicz i Bożena Kocerba zajęli pierwsze miejsce, a Łukasz Kocoł i Agnieszka Wawrzkiewicz uplasowali się na trzecim miejscu, tarnowskie załogi rozdzieliła załoga z Automobilklubu Śląskiego Grzegorz Kocerba z synem Filipem.

W klasyfikacji klubów, Speed Race Tarnów Racing Team znalazł się na drugim miejscu, ustępując pola Automobilklubowi Wielkopolskiemu. Tarnowianie sklasyfikowani zostali na drugiej pozycji w klasyfikacji okręgów PZM reprezentując Okręg Krakowski.

W klasyfikacji generalnej TMMP Jarosław Wawrzkiewicz z Bożeną Kocerbą zajęli siódmą lokatę, Łukasz Kocoł z Agnieszką Wawrzkiewicz ósmą, a Rafał Kiwior i Grzegorz Gondek 10 lokatę.

Organizatorzy przeprowadzili również klasyfikację kierowców niepełnosprawnych na próbach sportowych, którą wygrał Jarosław Wawrzkiewicz.