Sukcesy wspinaczy Pałacu Młodzieży

Czerwiec był bardzo intensywnym miesiącem dla zawodników sekcji wspinaczkowej MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Na dwóch ogólnopolskich imprezach podopieczni trenera Marcina Bibro wywalczyli łącznie aż 11 medali.

11 medali zdobyli w sumie wspinacze MKS Pałac Młodzieży Tarnów podczas rozegranych w czerwcu zawodów w Bielsku-Białej i Lublinie. W Centrum Wspinaczkowym „Trango” w Bielsku-Białej odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski Juniorów w prowadzeniu oraz druga edycja na czas. W Lublinie młodzi zawodnicy z całej Polski walczyli na sztucznej ścianie wspinaczkowej Uniwersytetu Przyrodniczego o mistrzowskie tytuły.

Bardzo udany występ w zawodach pucharowych i mistrzowskich zaliczył Dominik Kmak, który w najmłodszej kategorii wiekowej w Bielsku zajął drugie miejsce, w Lublinie zaś był już bezkonkurencyjny i wywalczył tytuł Mistrza Polski.

W tej samej kategorii wiekowej dwukrotnie na drugim stopniu podium w kategorii na czas stawała debiutująca w tym roku Barbara Szumlańska, która jako jedyna z tarnowskiej ekipy wywalczyła również brąz w prowadzeniu. Dzięki świetnym występom zawodniczka ta została powołana do kadry narodowej. W kategorii juniorek młodszych na obydwóch imprezach po brąz sięgała Ewelina Nytko. Zarówno w Bielsku jak i w Lublinie na podium również stawały Iza Janis i Anna Brożek, zajmując kolejno drugie i trzecie miejsce.

Zawody okazały się natomiast pechowe dla Jacka Kaczanowskiego, który dwukrotnie zajmował czwarte miejsca.

Na hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Krupniczej w lipcu, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 13.00 odbywają się zajęcia w ramach akcji „Lato w mieście - bezpieczne wakacje”, organizowanej i finansowanej przez Urząd Miasta Tarnowa.