Podsumowano rozgrywki Małopolskiej Ligi Akademickiej

AZS Kraków dokonał podsumowania rozgrywek Małopolskiej Ligi Akademickiej. AZS PWSZ Tarnów został sklasyfikowany na 11 pozycji – najwyżej z klubów zlokalizowanych poza Krakowem. Pierwsze miejsce zdobył AZS AWF Kraków, drugie AZS AGH Kraków, a trzecie AZS UJ.

94 punkty zdobyte przez reprezentacje Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie pozwoliły zająć jedenaste miejsce w Małopolskiej Lidze Akademickiej i wyprzedzić w tabeli drużyny AZS PWSZ Nowy Sącz (23 punkty) oraz AZS WSB NL Nowy Sącz (2,5 pkt.). Do dziesiątego w tabeli Klubu – AZS WSZiB Kraków brakło akademikom z Tarnowa tylko 4,5 punktu.

Największy udział w zdobyczy punktowej AZS PWSZ mieli futsaliści, którzy zdobyli wicemistrzostwo ligi oraz siatkarki i wspinacze. Dziewięć punktów zdobyli koszykarze. Punktowali również piłkarze siatkowi, pływacy, judocy i siatkarze plażowi. - Zajęliśmy 11 miejsce, najwyższe wśród uczelni spoza Krakowa i to jest dla nas sympatyczny dodatek kończący start w Małopolskiej Lidzie Akademickiej. Nie jest ona dla nas celem samym w sobie, startujemy praktycznie tylko w tych dyscyplinach, w których musimy walczyć o prawo startu w rozgrywkach strefowych do Akademickich Mistrzostw Polski – mówi Jan Salamon, prezes AZS AWF PWSZ Tarnów.