Medal tarnowskiej juniorki

Na rozegranych we Francji zawodach Pucharu Europy juniorów we wspinaczce sportowej na czas brązowy medal wywalczyła Izabela Janis, zawodniczka MKS PM Tarnów. W zawodach startowała piątka zawodników z Tarnowa. Marcin Dzieński zajął ósme miejsce w rywalizacji juniorów, pozostali zakończyli rywalizację na miejscach w drugiej dziesiątce.

12 lipca we francuskich Alpach rozegrano zawody juniorów walczących o punkty Pucharu Europy we wspinaniu na czas.

Tarnów reprezentowała pięcioosobowa drużyna z MKS PM Tarnów. Świetny występ zanotowała Izabela Janis, która wywalczyła brązowy medal. Tarnowianka po eliminacjach zajmowała czwartą pozycję, w ćwierćfinale pewnie pokonała Francuzkę Bonacorsi, a walcząc o trzecie miejsce jedynie o 0,1s była lepsza od Ukrainki Yelkiny. W tej samej kategorii wiekowej na 17 miejscu uplasowała się Anna Brożek.

Pechowo swój występ zakończył Marcin Dzieński, który po eliminacjach zajmował piątą lokatę, niestety w ćwierćfinale, biegnąc z Rosjaninem Kurunovem odpadł od ściany zajmując ostatecznie ósme miejsce. Nieco gorzej wypadli pozostali członkowie MKS PM Jacek Kaczanowski i Michał Lewicki zajmując kolejno 12 i 13 miejsce.