Sukces Marcina Dzieńskiego

Marcin Dzieński zajął drugie miejsce w kolejnej rundzie zawodów Pucharu Europy Juniorów we wspinacze sportowej na czas. Izabela Janis wywalczyła w rywalizacji juniorek piata lokatę. Ostateczne rozstrzygnięcia w Pucharze Europy zapadną po rozegraniu ostatniej eliminacji w sierpniu w Bułgarii.

Marcin Dzieński, zawodnik MKS PM Tarnów, zdobył srebrny medal podczas kolejnej edycji Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce na czas.

Podczas rozgrywanych 14 lipca w niemieckim Friedrichshafen zawodach podopieczny Marcina Bibro od samego początku reprezentował bardzo dobrą formę eliminując kolejno rywali z Ukrainy oraz Niemiec. Dopiero w ścisłym finale różnicą 0,21 sekundy Polak przegrał z Włochem Leonardo Gontero.

Dobry występ zanotowała również jego klubowa koleżanka Izabela Janis. Tarnowianka po eliminacjach zajmowała czwartą pozycję. Niestety, w ćwierćfinałach uległa Francuzce Bonnacorsi ostatecznie plasując się na piątej pozycji. W tej samej kategorii 18 miejsce zajęła Anna Brożek, a 12 był Michał Lewicki.

Obecnie w pucharowym rankingu Marcin Dzieński zajmuje drugie, a Izabela janis trzecie miejsce. Ostateczny wynik zależy od ostatniej edycji, która zostanie rozegrana na początku sierpnia w Bułgarii.