Trzy gole rezerwowego

Udanie rozpoczęli rozgrywki ligowe na własnym boisku piłkarze Okocimskiego. Brzeszczanie pokonali 3:0 Jezioraka Iława po dobrym meczu, w którym gospodarze byli drużyną zdecydowanie lepszą. Po dwóch rozegranych meczach Okocimski ma cztery punkty. Kolejne ligowe spotkanie rozegrane zostanie w Lublinie z tamtejszym Motorem.

Inauguracja rozgrywek ligowych mogła podobać się kibicom. Okocimski pokonał Jezioraka Iława, będąc przez cały mecz drużyną lepszą. Gdyby gospodarze zdobyli dwa razy więcej goli, piłkarze z Iławy także nie powinni zgłaszać pretensji.

Już w 8 minucie po podaniu Wawryki sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Litwiniuk, ale po jego strzale piłka przeleciała nad poprzeczką. Goście pierwszy strzał na bramkę Okocimskiego oddali dopiero po 20 minutach gry. Kilka minut później boisko opuścić musiał kontuzjowany Smółka, którego zastąpił Tomasz Ogar. Zmiana okazała się bardzo szczęśliwa dla gospodarzy, gdyż to właśnie ten zawodnik trzykrotnie pokonał bramkarza Jezioraka.

Mimo przewagi Okocimskiego przed przerwą bramki nie padły, a w 45 minucie jedyną bramkową okazję mieli goście. Piłka po uderzeniu głową z bliskiej odległości przez Sobocińskiego trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. W 51 minucie na pole karne Jezioraka dośrodkował rozgrywający bardzo dobre spotkanie Oświęcimka, a Ogar strzałem w długi róg dał gospodarzom prowadzenie. Kilkanaście minut później po kolejnym podaniu Oświęcimki i strzale Ogara piłka trafiła w poprzeczkę. W 69 minucie Tomasz Ogar znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale nie wykorzystał tej okazji. Druga bramka padła w 73 minucie. Do siatki trafił ponownie Ogar, tym razem po podaniu Pyciaka, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku.

Trzeci gol padł na kilka minut przed końcem meczu, tym razem podawał kolejny rezerwowy – Krzak, piłka uderzona przez Ogara odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Okocimski ma po dwóch rozegranych spotkaniach cztery punkty. W kolejnym ligowym meczu brzeszczanie zmierzą się w Lublinie z Motorem, a wcześniej, już w środę, rozegrają mecz Pucharu Polski z Pelikanem Łowicz.

Okocimski Brzesko - Jeziorak Iława 3:0 (0:0)

Bramki: Ogar 3 (51, 73 i 85 min.)

Żółte kartki: Jacek, Krzak, DarmochwałPietroń, Żaglewski, Kuciński, czerwona kartka: Kolibowski (za faul)

Okocimski: Mieczkowski, Pawłowicz, Jacek, Wawryka, Urbański, Oświęcimka (70 min. Krzak), Litwiniuk (70 min. Pyciak), Dynarek, Wojcieszyński (58 min. Darmochwał), Trznadel, Smółka (25 min. Ogar)

Sędziował: M. Woś (Zamość), widzów: 450