Okocimski lepszy od Motoru

Zespół Okocimskiego Brzesko odniósł kolejne ligowe zwycięstwo tym razem pokonując na wyjeździe Motor Lublin 1:0. Drużyna z Brzeska po trzech kolejkach jest wiceliderem tabeli, a w kolejnym spotkaniu zagra u siebie z Sokołem Sokółka.

Piłkarze Okocimskiego Brzesko bardzo dobrze rozpoczęli rozgrywki ligowe w tym sezonie, w trzecie kolejce zespół z Brzeska pokonał na wyjeździe Motor Lublin. Na boisku było sporo walki, a okazje do zdobycia bramek mieli zawodnicy jednej i drugiej drużyny.

W 24 minucie gola dla Okocimskiego mógł zdobyć Wojcieszyński, ale jego strzał obronił bramkarz Motoru. Kilka minut później na bramkę gości uderzał niecelnie Prędota.

W drugiej części gry przewagę osiągnęli lublinianie, ich ataki były jednak skutecznie rozbijane, a w kilku przypadkach, gdy dochodzili do sytuacji strzeleckich, nie trafiali w bramkę, lub dobrze interweniował Dawid Mieczkowski.

Goście zaatakowali dopiero w ostatnich minutach meczu i w 84 minucie po dośrodkowaniu Trznadla głową celnie uderzył Dynarek. Zmęczeni lublinianie nie byli już w stanie odpowiedzieć skuteczną akcją, a piłkarze z Brzeska mogli zdobyć jeszcze jednego gola - tuż przed końcem spotkania w bramkarza gospodarzy, zamiast do siatki trafił Piotr Darmochwał.

Okocimski w trzech spotkaniach nie stracił jeszcze ani jednej bramki, ma natomiast na swoim koncie już siedem punktów. Brzeszczanie zajmują w lidze drugą lokatę, a kolejnym ich rywalem będzie Sokół Sokółka. Mecz rozegrany zostanie w Brzesku.

Motor Lublin – Okocimski Brzesko 0:1 (0:0)

Bramka: Dynarek 84 min.

Żółte kartki: Pyda - Wawryka

Okocimski: Mieczkowski - Pawłowicz, Jacek, Urbański, Wawryka, Wojcieszyński (61 min. Darmochwał), Dynarek, Oświęcimka (74 min. Krzak), Lytwyniuk (70 min. Pyciak), Ogar (70 min. Trznadel), Smółka

Sędziował: R. Sawicki (Tarnobrzeg), widzów: 600