Wynik lepszy niż gra

Okocimski Brzesko pokonał na własnym boisku Sokoła Sokółka 3:1, odnosząc trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Zespół z Brzeska ma na swoim koncie 10 punktów zdobytych w czterech spotkaniach. We wtorek Okocimski rozegra pucharowy pojedynek z Górnikiem Polkowice, a kolejnym przeciwnikiem w lidze będzie Resovia Rzeszów.

Okocimski Brzesko pokonał Sokoła Sokółka 3:1, choć to goście jako pierwsi zdobyli bramkę, a decydujące bramki padły w końcówce meczu.

Gospodarze od początku spotkania osiągnęli przewagę, pierwszą okazję do zdobycia prowadzenia stworzyli w szóstej minucie, a kilka minut później powinni prowadzić, ale Trznadel nie trafił z pięciu metrów do pustej bramki.

Goście przez całą pierwszą połowę stworzyli dwie bramkowe okazje. Najpierw w 11 minucie Mieczkowski wybił piłkę na rzut rożny po uderzeniu z rzutu wolnego, a w 27 minucie po uderzeniu Jakuszewskiego i wybiciu piłki przez Mieczkowskiego, przy biernej postawie obrońców, dobijał Orpik i goście objęli prowadzenie.

Tuż po wznowieniu gry gospodarzom udało się wyrównać po uderzeniu Wojcieszyńskiego, który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu pod bramką Sokoła.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, a w drugiej połowie gospodarze nadal marnowali okazje bramkowe. Na bramkę Trudnosa uderzali Wawryka, Smółka, Urbański i Ogar, ale na tablicy wyników wciąż widniał remis. Dopiero w 79 minucie Ogar podał do Piotra Darmochwała, ten dośrodkował w pole karne, Trudnos wybił piłkę, doszedł do niej Pyciak, który trafił do siatki przerzucając piłkę nad leżącym bramkarzem.

Po objęciu prowadzenia gospodarze nie przestali atakować, w 84 minucie piłkę zmierzającą do bramki po strzale Ogara wybił jeden z obrońców, minutę później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Smółka, a w 87 minucie Ogar uderzając z dystansu trafił w poprzeczkę. Goście nadal nie potrafili zagrozić poważnie bramce Okocimskiego. Jedyną groźną sytuację w tej części gry stworzył Jakuszewski, który w 60 minucie wychodził na czystą pozycję, ale wracający obrońca wybił piłkę poza boisko. Na kilka minut przed końcem spotkania piłkarze Sokoła śmielej zaatakowali, przez pewien czas gra toczyła się na połowie gospodarzy, ale jedynym skutkiem tej szarży był niecelny strzał Dzienisa.

Ostatnia bramka meczu padła już w doliczonym czasie gry, Krzak trafił do siatki z kilku metrów po dośrodkowaniu Pyciaka.

Okocimski zagrał dobry mecz i na pewno zasłużenie zainkasował trzy punkty, ale odnotować trzeba, że piłkarzom z Brzeska zdarzały się też proste błędy – nie chodzi nawet o brak skuteczności pod bramką rywala, ale niepotrzebne straty piłki w środku boiska czy liczne podania, po których piłka lądowała za linią boczną.

Kolejny mecz ligowy Okocimski rozegra w Rzeszowie z tamtejszą Resovią.

Okocimski Brzesko – Sokół Sokółka 3:1 (1:1)

Bramki: Wojcieszyński (27 min), Pyciak (79 min.), Krzak (90 min.) – Orpik (27 min.)

Żółta kartka: Zalewski (Sokół)

Okocimski: MieczkowskiWawryka, Jacek, Urbański, Pawłowicz, Oświęcimka (69 min. Krzak), Dynarek, Wojcieszyński (67 min. Darmochwał), Łytwyniuk (55 min. Pyciak), Trznadel (58 min. Ogar), Smółka

Sędziował: M. Jasina (Wrocław), widzów 400