Druhowie z gminy Borzęcin rywalizowali w Jagniówce

W miejscowości Jagniówka w gminie Borzęcin odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze. W zawodach udział wzięły drużyny z jednostek OSP: Borzęcin Dolny, Borzęcin Górny, Bielcza, Jagniówka, Łęki, Przyborów oraz trzy Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dwie męskie, z Borzęcina Górnego i Przyborowa oraz żeńska z Przyborowa.

W Jagniówce odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których uczestniczyli strażacy-ochotnicy z terenu gminy Borzęcin.

Zawody przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach wiekowych: męskich drużyn OSP i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w następujących konkurencjach: sztafety pożarniczej o długości 350 metrów podzielonej na siedem odcinków o długości 50 m z przeszkodami oraz jako druga część zawodów - drużynowych ćwiczeń bojowych.

W kategorii męskich drużyn OSP zwycięską okazała się drużyna OSP Borzęcin Dolny z łącznym wynikiem 139,48 pkt., drugie miejsce zajęła drużyna OSP Borzęcin Górny z wynikiem 148,92 pkt i trzecie OSP Przyborów z wynikiem 155,06 pkt. W dalszej kolejności uplasowały się odpowiednio drużyny z OSP Jagniówka uzyskując 179,06 pkt, OSP Bielcza z wynikiem 187,73 pkt., oraz jako ostatnia OSP Łęki z dorobkiem 220,97 pkt.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Żeńska Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Przyborowa. W kategorii MDP chłopców, pierwsze miejsce zajęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Przyborowa z wynikiem 930 pkt., drugie miejsce Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Borzęcina Górnego.

Zawodom przewodniczyła Komisja z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, na czele której stał mł. kpt. Grzegorz Domagała. Zwycięzcom wręczone zostały pamiątkowe puchary oraz dyplomy wraz z nagrodami ufundowane przez sponsora zawodów - Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka.