Punkty zostały w Starachowicach

Zespół Unii Tarnów przegrał wyjazdowe spotkanie z Juventą Starachowice 0:3. Tarnowianie zajmują w tabeli szóste miejsce, mając dziewięć punktów i cztery punkty straty do lidera. W kolejnym meczu Unia zmierzy się u siebie z Naprzodem Jędrzejów.

Kibice Unii mieli nadzieję na dobry wynik w Starachowicach, skończyło się jednak wysoką porażką tarnowian.

Piłkarze Unii w pierwszym fragmencie spotkania osiągnęli przewagę, mieli okazje do objęcia prowadzenia, piłka po uderzeniach Popieli, Ślęzaka i Polichta mijała jednak bramkę gospodarzy.

Juventa w pierwszej połowie stworzyła dwie sytuacje podbramkowe, z których jedną wykorzystała. W 41 minucie Anduła otrzymał podanie od Gruszczyńskiego i wykorzystując błąd obrońców trafił do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Na początku drugiej połowy tarnowianie jeszcze próbowali zmienić niekorzystny rezultat, zostali jednak skarceni w 60 minucie. Po stracie piłki w środku boiska Unia straciła drugą bramkę, ponownie do siatki trafił Anduła.

Po godzinie meczu i stracie dwóch goli goście zniechęcili się do gry, a gospodarze mieli kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. Wykorzystali tylko jedną, gdy w 66 minucie bramkę zdobył Kalista.

Unia zajmuje w tabeli III ligi czwartą lokatę. Tarnowianie mają dziewięć punktów zdobytych w pięciu meczach i cztery punkty straty do lidera – Granatu Skarżysko-Kamienna.

Kolejnym rywalem Unii będzie Naprzód Jędrzejów.

Juventa Starachowice – Unia Tarnów 3:0 (1:0)

Bramki: Anduła 2 (41 i 60 min.), Kalista (66 min.)

Żółte kartki: Wójtowicz, Kwiecień, AndułaPawlak, Kazik, Wolański, Policht

Unia: LiberaPawlak, Kleinschmidt, Policht, Węgrzyn, Wilk (66 min. Radliński), Kazik (59 min. Wolański), Kostecki, Ślęzak, Sojda (73 min. Kisiel), Popiela (80 min. Drozdowicz)

Sędziował: J. Dobosz (Kielce), widzów: 200