Lepsza połowa

Piłkarze Okocimskiego pokonali na wyjeździe Pelikana Łowicz 3:1, prezentując bardzo dobrą grę w drugiej połowie spotkania. Okocimski po siedmiu rozegranych spotkaniach prowadzi w tabeli II ligi mając 17 punktów. W następnej kolejce piłkarze z Brzeska pojadą do Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie zmierzą się ze Świtem.

Na początku spotkania Pelikana Łowicz z Okocimskim Brzesko, nie zanosiło się na efektowną wygraną gości. Gospodarze, którzy niedawno przegrali w Brzesku mecz w rozgrywkach Pucharu Polski, tym razem rozpoczęli lepiej, przejmując inicjatywę od pierwszego gwizdka.

Dopiero po 20 minutach gry piłkarze z Brzeska zaczęli łapać właściwy rytm, na bramkę gospodarzy uderzali Trznadel i Darmochwał, ale wynik spotkania wciąż nie ulegał zmianie.

Kiedy wydawało się, że goście przejmą inicjatywę padła bramka dla Pelikana. Pomianowski dośrodkował w pole bramkowe, a Kowalczyk uderzył piłkę głową, nie dając szans bramkarzowi Okocimskiego.

Zupełnie inaczej wyglądała druga połowa spotkania. Goście wreszcie zdecydowanie zaatakowali, starając się odrobić bramkową stratę. Pierwszy raz piłkę do bramki gospodarzy skierował Smółka, sędzia jednak bramki nie uznał, gdyż piłka wcześniej przekroczyła linię końcową boiska.

Wyrównująca bramka padła kilka minut później. Zdobył ją Iwan Łytwyniuk, uderzając bezpośrednio z rzutu wolnego. Kilka minut później Okocimski objął prowadzenie – w pole karne gospodarzy wrzucił piłkę Trznadel, a Paweł Smółka skierował ją głową do bramki.

Gospodarze najlepszą okazję do wyrównania mieli w 65 minucie, niebezpieczeństwo pod bramką zażegnał jednak Dawid Mieczkowski. Goście mogli zdobyć kolejne bramki, ale wykorzystali tylko jedną sytuację. Tuż przed końcem meczu po indywidualnej akcji w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Darmochwał i po jego uderzeniu rezultat spotkania został ustalony.

Okocimski prowadzi w tabeli II ligi, mając 17 punktów zdobytych w siedmiu spotkaniach. Kolejnym rywalem zespołu z Brzeska będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Pelikan Łowicz – Okocimski Brzesko 1:3 (1:0)

Bramki: Kowalczyk (37 min.) – Łytwyniuk (51 min.), Smółka (57 min.), Darmochwał (88 min.)

Żółte kartki: Jacek, Pyciak, Oświęcimka

Okocimski: Mieczkowski - Wawryka, Urbański, Jacek, Pawłowicz, Dynarek, Darmochwał, Łytwyniuk, Pyciak (58 min. Oświęcimka), Trznadel (76 min. Baliga), Smółka (71 min. Ogar)

Sędziował: M. Korpalski (Toruń), widzów: 800