Lider zatrzymany

Piłkarze tarnowskiej Unii zremisowali na wyjeździe z liderem tabeli, Przebojem Wolbrom 0:0. Mecz był wyrównany i, mimo braku bramek, mógł się podobać kibiciom. Po stracie punktów Przebój spadł na trzecie miejsce w tabeli, Unia jest piąta z trzypunktową startą do lidera. W kolejnym meczu tarnowianie zmierzą się z sąsiadem w tabeli, Granatem Skarżysko-Kamienna.

Piłkarze Unii Tarnów zagrali dobry mecz w Wolbromiu, choć nie zdobyli bramki mając kilka bardzo dobrych okazji. W pierwszej połowie najbliższy zdobycia bramki dla tarnowian był Witek, ale nie trafił z odległości dwóch metrów.

Gospodarze przejęli inicjatywę dopiero w drugiej połowie, tarnowianie grali z kontry, mądrze i skutecznie się broniąc. Ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się trafić do siatki, choć w przekroju całego meczu można uznać, że to goście byli bliżsi wygranej.

Unia po siedmiu ligowych kolejkach zajmuje w tabeli piątą lokatę z 13 punktami i trzypunktową startą do lidera, którym została Szreniawa Nowy Wiśnicz.

Kolejnym rywalem Unii będzie Granat Skarżysko-Kamienna, mający jeden punkt więcej niż tarnowianie. Mecz rozegrany zostanie w Skarżysku-Kamiennej.

Przebój Wolbrom – Unia Tarnów 0:0
Żółte kartki: Kmak, Cupiał - Wilk, Nytko
Unia: Libera - Kleinschmidt, Policht, Mikołajczyk (59 min. Sojda), Węgrzyn, Witek, Ślęzak, Kazik, Matras (68 min. Wilk), Wolański (87 min. Drozdowicz), Popiela (76 min. Kostecki)
Sędziował: S. Widlarz (Wadowice), widzów: 500.