Pierwsza porażka niecieczan

Pięć bramek obejrzeli kibice w Niecieczy, niestety, trzy z nich zdobyli rywale, piłkarze Piasta Gliwice. To pierwsza porażka Termaliki w lidze, piłkarze z Niecieczy zajmują w tabeli szóstą lokatę, mając trzy punkty straty do lidera. Kolejny mecz niecieczanie rozegrają w Nowym Sączu z Sandecją.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza odniosła pierwszą porażkę w rozgrywkach I ligi. Niecieczanie ulegli Piastowi Gliwice 2:3. W ciągu pierwszego kwadransa gospodarze stworzyli przynajmniej cztery sytuacje, po których mogli objąć prowadzenie, niestety nie wykorzystali żadnej. Gliwiczanie „obudzili się” po pół godzinie gry, gdy na bramkę Nowaka główkował z kilku metrów Cicman, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, piłkę w środku boiska przejął Jurado, uderzył na bramkę z 25 metrów, piłka odbiła się od jednego z zawodników gospodarzy i wpadła do siatki.

Po przerwie rozstrzygnęły się losy meczu. W 52 minucie goście prowadzili już 2:0, po bramce Urbana, a 10 minut później padła trzecia bramka, którą zdobył Podgórski bezpośrednio z rzutu wolnego z odległości 20 metrów.

Gospodarze nie załamali się takim przebiegiem wydarzeń i zdołali przynajmniej częściowo odrobić straty. Najpierw sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Szczoczarz, 10 minut później ten sam zawodnik trafił do siatki, uderzając głową z odległości pięciu metrów. Chwilę wcześniej po strzale Rybskiego piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

Po tej porażce niecieczanie zajmują w tabeli I ligi szóste miejsce, mając 13 punktów zdobytych w ośmiu spotkaniach. Kolejnym rywalem Termaliki będzie Sandecja Nowy Sącz.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Piast Gliwice 2:3 (0:1)

Bramki: Szczoczarz 2 (80 i 90 min.) - Jurado (43 min.), Urban (52 min.), Podgórski (62 min.)
Żółte kartki: CiosPodgórski

Termalica Bruk-Bet: NowakM. Kowalski, Cios, Pleva, Ł. Kowalski, Pawlusiński (67 min. Jarecki), Baran, Rybski, Ceglarz, Biskup (67 min. Szałęga), Trafarski (75 min. Szczoczarz)