Co widać w komedii?

 XV Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia rozpocznie się 6 października i potrwa do 16 października. Widzowie w konkursie zobaczą siedem spektakli, trzy przedstawienia towarzyszące i jeden pokaz o charakterze zamkniętym. Festiwalowemu jury będzie przewodniczył Marek Piwowski. Swój najlepszy spektakl wybierze także publiczność. Ci którzy nie będą mieli szczęścia by kupić bilety, zobaczą fragmenty festiwalu transmitowane w internecie na żywo.

 

9 października rozpocznie się XV Ogólnopolski Festiwal Komedii „Talia”. - Można śmiało powiedzieć, że zapraszamy w tym roku inscenizacje od morza aż po góry. Będzie Teatr Wybrzeże z Gdańska, będą teatry warszawskie oraz Teatr im. Słowackiego z Krakowa - ­ podkreśla Rafał Balawejder, p.o. dyrektora teatru. - Do tego szacownego grona doszlusujemy z własną premierą „Czego nie widać”, a ukraiński teatr z Białej Cerkwi przywiezie „Rewizora”.

Festiwal rozpocznie się tarnowską premierą „Czego nie widać”. W ramach konkursu publiczność obejrzy jeszcze: „Grzegorza Dyndałę” z Wybrzeża, „Kasta la vista” z Ateneum, „Boga mordu” ze Słowackiego, „Boeing Boeing” z Warszawy, „Jeszcze będzie przepięknie” z Teatru Polonia oraz ukraińskiego „Rewizora”.

W programie imprez towarzyszących znalazły się „Dżob” z Mariuszem Kilianem i Konradem Imielą oraz „Mayday” Teatru Nowego ze Słupska w reżyserii Edwarda Żentary. Gala finałowa to spotkanie z „Zamachem na MoCarta” ze Zbigniewem Zamachowskim, Wojciechem Malajkatem oraz Grupą MoCarta.

Spektakle oceni profesjonalne jury, któremu przewodniczyć będzie Marek Piwowski. Zasiądą w nim także m.in. aktor Mieczysław Grąbka i krytyk teatralny Tomasz Mościcki. Szansę na wyrażenie swojej opinii będą mieli także tradycyjnie widzowie, którzy wybiorą swój ulubiony spektakl.

Zorganizowane zostaną także spotkania z przyjeżdżającymi artystami wśród których można znaleźć: Jadwigę Jankowską-Cieślak, Marzenę Trybałę, Olgę Bołądź, Magdalenę Boczarską, Ewę Kasprzyk, Artura Barcisia, Krzysztofa Tyńca, Szymona Bobrowskiego, Rafała Królikowskiego, Michała Pielę czy Rafała Rutkowskiego.

Podczas festiwalu odbędzie się wernisaż wystawy Szymona Wojtanowskiego „Kolombina i malarz”.

Tradycyjnie festiwalowi będzie towarzyszyć gazeta festiwalowa „Cztery strony Talii”. Karnet na cały festiwal (z wyłączeniem gali finałowej) kosztuje 300 złotych, a bilety na poszczególne spektakle od 30 do 55 złotych.

Projekt „Cztery Talie Roku”, w ramach którego odbywa się Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2011 jest w połowie dofinansowany ze środków europejskich oraz budżetu Gminy Miasta Tarnowa. Głównym sponsorem jest TAURON Polska Energia, a sponsorem nagrody głównej Bank Pekao S.A. Natomiast mecenasem teatru jest Karpacka Spółka Gazownictwa. Koszt zakupu spektakli wynosi 325 tysięcy złotych. Wpływy od sponsorów i ze sprzedaży biletów zaplanowano na ponad 200 tysięcy złotych.

13.09.2011
Komentarze:
FeaGurth: 13.09.2011
czemu tak mało spektakli?! jeszcze 3 lata temu to bardzo ciężko było być na wszystkich a teraz... tym bardziej szkoda bo już budynek jest odnowiony i miałem nadzieje że ta Talia będzie naprawdę taka jak za dawnych lat.
LAska: 13.09.2011
Raz sie zdarzyło, że było 14 spektakli. I chyba nie był to wtedy najlepszy rok dla Talii.
widz: 14.09.2011
Mało imprez towarzyszących. Przecież przy Talii dawniej działo się wiele w wielu miejscach.
kk.: 14.09.2011
\"Mało imprez towarzyszących. Przecież przy Talii dawniej działo się wiele w wielu miejscach.\" !!!!!!!
widz 1: 14.09.2011
Oczywiście. W Talii przed pałacem młodzieży były imprezy i w Mościcach i w Marzeniu i w hotelu Tarnovia i w samym teatrze. A teraz trochę ubogo a pierwszy festiwal po remoncie powinien być chyba z większym rozmachem
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |