Zasłużona wygrana Unii

Zespół Unii Tarnów pokonał w wyjazdowym spotkaniu Granat Skarżysko-Kamienna 1:0 i przesunął się na czwarte miejsce w tabeli. Tarnowianie mają trzy punkty straty do lidera – Szreniawy Nowy Wiśnicz. W następnym spotkaniu Unia zagra u siebie z Łysicą Bodzentyn.

Piłkarze Unii Tarnów odnieśli wyjazdowe zwycięstwo nad Granatem Skarżysko-Kamienna 1:0. Tarnowianie byli zespołem lepszym, zagrali rozsądnie i wygrali zasłużenie. Już w 21 minucie prowadzenie dla Unii mógł zdobyć Matras, lepszy jednak od zawodnika gości okazał się bramkarz Granatu.

Jedyna bramka meczu padła kilka minut później. Wybijający piłkę obrońca gospodarzy trafił w plecy Drozdowicza, po czym piłka trafiła do siatki obok zupełnie zaskoczonego bramkarza.

W drugiej połowie gospodarze starali się odrobić stratę, praktycznie jednak ani raz nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Unii.

Tarnowianie awansowali na czwarte miejsce w tabeli i mają trzy punkty straty do lidera – Szreniawy Nowy Wiśnicz. Następny mecz Unia rozegra u siebie z Łysicą Bodzentyn.

Granat Skarżysko-kamienna – Unia Tarnów 0:1 (0:1)

Bramka: Drozdowicz (27 min.)

Żółta kartka: Wilk

Unia: LiberaWitek, Mikołajczyk, Kleinschmidt, Węgrzyn, Drozdowicz (60 min. Wilk), Kazik, Ślęzak (89 min. Sojda), Matras, Wolański (85 min. Radliński), Popiela (80 min. Kostecki)

Sędziował: S. Ubożak (Kielce), widzów: 400