Zwycięstwo w Warce

Koszykarze Unii Tarnów zainaugurowali rozgrywki II ligi wyjazdową wygraną z Pułaskim Warka 78:60. Już w pierwszej kwarcie tarnowianie wywalczyli dziesięciopunktową przewagę, której nie oddali do końca meczu. W końcówce spotkania na parkiecie pojawili się młodzi zawodnicy Unii, ale i to nie odmieniło losów meczu.

Koszykarze Unii Tarnów rozpoczęli rozgrywki II ligi od wyjazdowego zwycięstwa. Tarnowianie pokonali Pułaskiego Warka 78:60. O przebiegu spotkania zadecydował jego początek, gdy koszykarze Unii osiągnęli prowadzenie 11:0.

Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną gości 21:11. jedynie pod koniec drugiej kwarty gospodarzom udało się zniwelować część strat i zmniejszyć przewagę Unii do siedmiu punktów. W drugiej połowie tarnowianie jeszcze powiększyli przewagę, a wynik spotkania nie uległ zmianie nawet wtedy, gdy na parkiecie pojawili się młodzi koszykarze Unii.

Pułaski Warka – Unia Tarnów 60:78 (11:21, 18:15, 13:17, 18:25)

Punkty dla Unii: Zych 24, Cygan 22, Grys 12, Uriasz 10, Szewczyk 6, Malinowski 2, Łaszewski 1, Kapałka 1