Wygrana szczypiornistów

Piłkarze ręczni SPR Control Process Tarnów wygrali na własnym parkiecie z Orłem Przeworsk 42:32. Tarnowianie po dwóch kolejkach zajmują w tabeli II ligi piąte miejsce z dwoma punktami straty do lidera.

Piłkarze ręczni SPR Control Process Tarnów odnieśli pierwsze zwycięstwo w II lidze. Tarnowianie pokonali na własnym parkiecie Orła Przeworsk 42:32.

Mecz zaczął się od prowadzenie gości 5:1, dopiero po 10 minutach gry zespół z Tarnowa doprowadził do remisu 6:6. Później gospodarze wyszli na prowadzenie 8:7 i 10:8. Po kolejnych kilku minutach na tablicy wyników widniał remis 10:10. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy tarnowianie osiągnęli przewagę trzech bramek (14:11), ale szybko została ona roztrwoniona, szczypiorniści Orła doprowadzili do wyniku 15:15. W końcówce pierwszej połowy gospodarze zdobyli dwie bramki i zawodnicy schodzili na przerwę przy wyniku 17:15.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki gości, ale przewaga gospodarzy zaczęła w tej części gry szybko rosnąć. W pewnym momencie tarnowianie osiągnęli nawet przewagę 11 bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się dziesięciobramkową wygraną gospodarzy.

SPR Control Process zajmuje w tabeli II ligi piątą lokatę, mając dwa punkty zdobyte w dwóch meczach. Prowadzi MOSM Bytom z czterema punktami.

SPR Control Process Tarnów – Orzeł Przeworsk 42:32 (17:15)

Bramki dla SPR: Bieś 9, Janas 8, Siedlik 7, Sygnarowicz 5, Grzesik 4, Michalik 4, Dutka 2, Dereń 1, Garncarz 1, Hudzik 1