Ważne punkty Unii

Piłkarze Unii Tarnów pokonali na własnym boisku Łysicę Bodzentyn 1:0 w dziewiątej kolejce spotkań III ligi. zmniejszyła stratę do lidera – Szreniawy Nowy Wiśnicz do jednego punktu, a w najbliższym meczu zmierzy się na wyjeździe z Popradem Muszyna, zajmującym w tabeli drugą lokatę.

Zespół Unii Tarnów okazał się lepszy od ekipy z Bodzentyna wygrywając mecz ligowy na własnym boisku 1:0.

Tarnowianie zagrali bardzo dobry mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie. Bramka padła w 21 minucie, gdy po podaniu Witka na czystej pozycji znalazł się Popiela, który minął bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki.

Chwile później Drozdowicz mógł zdobyć drugiego gola, ale piłka po jego strzale głową uderzyła w poprzeczkę. Przed końcem pierwszej połowy okazje do podwyższenia prowadzenia mieli jeszcze Matras i Wolański.

W drugiej połowie zdecydowanie lepiej zagrali goście. W 49 minucie piłkę z pustej bramki Unii wybił po strzale Wilka Węgrzyn, w 74 minucie gospodarzy uratował bramkarz, który wygrał pojedynek sam na sam, a w 86 minucie piłka po uderzeniu Kośmickiego odbiła się od słupka bramki Unii.

W samej końcówce nerwowo grający tarnowianie mogli jeszcze zmienić wynik meczu, na bramkę Łysicy strzelali Popiela, Drozdowicz i Kostecki, żaden jednak nie potrafił pokonać bramkarza gości.

Unia zajmuje w tabeli III ligi trzecią lokatę z 19 punktami i jednym punktem straty do lidera.

Kolejnym rywalem tarnowian będzie sąsiad w tabeli – zespół Popradu Muszyna.

Unia Tarnów – Łysica Bodzentyn 1:0 (1:0)
Bramka: Popiela (21 min.)
Żółte kartki: Sojda - Michta

Unia: Libera - Witek, Kleinschmidt, Mikołajczyk, Węgrzyn, Drozdowicz, Kazik, Ślęzak (72 min. Sojda), Matras (66 min. K. Wilk), Popiela (90 min. Radliński), Wolański (78 min. Kostecki)
Sędziował: T. Kita (Brzesko), widzów: 400