Nokaut w Brzesku

Okocimski Brzesko pokonał na własnym boisku zespół wicelidera II ligi – OKS 1945 Olsztyn 5:0. Kibice obejrzeli efektowną wygraną, dużo bramek,a piłkarze Okocimskiego powiększyli przewagę nad rywalami w tabeli do pięciu punktów. W następnej kolejce dystans ten nie ulegnie jednak na pewno zwiększeniu, gdyż drużyna z Brzeska pauzuje.

Kibice w Brzesku spodziewali się wielkich emocji w spotkaniu lidera z wiceliderem tabeli.

Wielkich emocji nie było, Okocimski wygrał wysoko i zasłużenie, już po trzech minutach gry obejmując prowadzenie. Bramkę zdobył Michał Oświęcimka, dobijając piłkę po uderzeniu Pawła Smółki.

Po zdobyciu prowadzenia gospodarze nadal atakowali, posiadali inicjatywę i nie pozwalali olsztynianom zdziałać zbyt wiele na boisku. Druga bramka dla Okocimskiego padła po uderzeniu w samo okienko bramki gości przez Smółkę, który otrzymał podanie od Piotra Darmochwała.

Po utracie drugiej bramki goście, nie mający już nic do stracenia,śmielej zaatakowali, ale ich akcje nie przyniosły skutku bramkowego.

W drugiej połowie znowu już po kilku minutach Okocimski zdobył bramkę. Do siatki ponownie trafił Paweł Smółka, ponownie po podaniu Darmochwała. Goście i w tej części gry mieli kilka okazji do zdobycia gola, bramki zdobywali jednak w tym meczu wyłącznie gospodarze. W 68 minucie po dośrodkowaniu Pawłowicza Smółka strzałem głową zdobył swą trzecią bramkę, a na 10 minut przed końcem spotkania aktywny tego dnia Piotr Darmochwał zdobył wreszcie „swoją” bramkę po podaniu Pawłowicza i efektownym uderzeniu z pierwszej piłki. Jeszcze jedną okazję do podwyższenia wyniku miał w 83 minucie Wojcieszyński, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.

Okocimski nie tylko znokautował wicelidera, ale i zwiększył przewagę w tabeli nad rywalami do pięciu punktów. Zespół z Brzeska ma 25 punktów po 11 meczach. W następnej kolejce dorobek ten na pewno się nie powiększy, gdyż Okocimski pauzuje, ale za to 27 września piłkarze z Brzeska zmierzą w meczu Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław.

Okocimski Brzesko – OKS 1945 Olsztyn 5:0 (2:0)

Bramki: Oświęcimka (3 min.), Smółka 3 (31, 49 i 68 min.), Darmochwał (81 min.)

Żółte kartki: Dynarek, PawłowiczGłowacki

Okocimski: MieczkowskiWawryka, Jacek, Urbański, Pawłowicz, Oświęcimka (73 min. Krzak), Dynarek (46 min. Baliga), Darmochwał, Pyciak, Trznadel (55 min. Wojcieszyński), Smółka (70 min. Ogar)

Sędziował: A. Ciecierski (Warszawa)