Koniec wieńczy dzieło

Zespół Termaliki Bruk-Bet pokonał na własnym boisku Olimpię Elbląg 3:0, zdobywając dwie bramki w doliczonym czasie gry. Drużyna z Niecieczy awansowała na piąte miejsce w tabeli I ligi, mając 19 punktów zdobytych w 11 spotkaniach i sześć punktów straty do lidera. Kolejnym rywalem Termaliki będzie Olimpia Grudziądz, zajmująca 12 miejsce w lidze.

Piłkarze Termaliki zainkasowali kolejne trzy punkty pokonując na własnym boisku Olimpię Elbląg 3:0. Początek spotkania nie zapowiadał efektownego zwycięstwa gospodarzy.

Gospodarze mieli kilka okazji bramkowych – na bramkę Olimpii uderzali Kubowicz i dwukrotnie Czerwiński, ale wynik spotkania nie ulegał zmianie.

Pierwsza bramka padła po kwadransie gry. Piłkę w środku pola przejął Trafarski, który ruszył na bramkę gości, podał do Biskupa, a ten precyzyjnym strzałem przy słupku dał gospodarzom prowadzenie.

Po zdobyciu gola niecieczanie nie poszli za ciosem. Sprawiali wrażenie zadowolonych z przebiegu i wyniku meczu. Goście tymczasem mogli wyrównać, gdy w 30 minucie piłka po uderzeniu głową Pacana minimalnie minęła słupek bramki Sebastiana Nowaka. Podobnie było kilka minut później, gdy na bramkę gospodarzy uderzał Szary. Tuż przed przerwą okazje do podwyższenia rezultatu mieli jeszcze gospodarze, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Pawlusiński.

Po przerwie to goście częściej byli w posiadaniu piłki, a gospodarze groźnie kontrowali, stwarzając sytuacje podbramkowe. Okazje do zdobycia drugiego gola dla Bruk-Betu mieli Kubowicz, Trafarski i Rybski, wynik cały czas nie ulegał jednak zmianie. Goście również mogli trafić do siatki, gdy w 74 minucie minimalnie chybił Ljubenow.

Piłkarze Olimpii tak bardzo starali się wyrównać, że wreszcie nadziali się na kontrę. W 90 minucie po strzale Szarego bramkarz gospodarzy efektownie wybił piłkę na rzut rożny. Po jego wykonaniu obrońcy wybili piłkę, a stojący na środku boiska Biskup miał do ogrania tylko jednego obrońcę i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W efekcie skuteczny strzał po ziemi dał gospodarzom drugiego gola.

Trzeciego w doliczonym czasie gry zdobył Andrzej Rybski po podaniu Kubowicza.

Po tej wygranej zespół z Niecieczy awansował na piąte miejsce w tabeli I ligi, z 19 punktami zdobytymi w 11 spotkaniach. W kolejnym meczu Termalica Bruk-Bet zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem – Olimpią Grudziądz zajmującą w lidze 12 lokatę.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Olimpia Elbląg 3:0 (1:0)

Bramki: Biskup 2 (15 i 90+1 min.), Rybski (90+5 min.)
Żółte kartki: Baran, Ł. Kowalski, M. Kowalski - Bartosiak
Termalica: NowakŁ. Kowalski, Czerwiński, Kubowicz, Pleva, Biskup, Lipecki, Baran (46 min. Skołorzyński), Rybski, Pawlusiński (87 min. M. Kowalski), Trafarski (78 min. Szczoczarz)
Sędziował: T. Wajda (Żywiec), widzów: 1 500