Porażka siatkarek

Siatkarki PWSZ Jedynka Tarnów uległy w wyjazdowym spotkaniu II ligi ekipie Tomasovii 2:3. Tarnowianki wygrały drugiego i trzeciego seta, w końcówce lepiej poradziły sobie jednak rywalki. Drużyna z Tarnowa po dwóch rozegranych meczach zajmuje w tabeli II ligi ósmą lokatę z jednym zdobytym punktem.

W drugim spotkaniu w II lidze siatkówki zawodniczki PWSZ Jedynka Tarnów doznały drugiej porażki, przegrywając z Tomasovią Tomaszów Lubelski 2:3. Tarnowianki zdobyły jednak pierwszy punkt w rozgrywkach ligowych i zagrały dobre spotkanie.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 20:20, później lepsze okazały się gospodynie. Dwa kolejne sety zespół z Tarnowa wygrał w jednakowym stosunku 26:24. W czwartym secie do końcowego sukcesu brakowało niewiele Siatkarki PWSZ Jedynki prowadziły 24:23 i miały piłkę meczową. Ostatecznie jednak set ten zakończył się wygraną Tomasovii 30:28.

W ostatniej partii tarnowianki odrabiały kilku punktową stratę, doprowadzając ze stanu 3:7 do wyniku 7:8. W drugiej części seta dominowały już jednak gospodynie, które wygrały 15:10, a całe spotkanie 3:2.

Po dwóch rozegranych spotkaniach PWSZ Jedynka z jednym punktem zajmuje w tabeli II ligi ósme miejsce.

Tomasovia – PWSZ Jedynka Tarnów 3:2 (25:21, 24:26, 24:26, 30:28, 15:10)

PWSZ Jedynka: Brzezińska, Madzia, Styrkowiec, Warchoł, W. Sysło, Stolarz, Jachym, Wyroba, M. Sysło, Klaczek