Pierwsze punkty na wyjeździe

Piłkarze ręczni SPR Control Process Tarnów pokonali na wyjeździe rezerwy Vive Targi Kielce 30:27 w meczu II ligi. Tarnowianie zajmują w tabeli piąte miejsce i po trzech kolejkach spotkań mają dwa punkty straty do lidera – SPR II Końskie.

Szczypiorniści SPR Control Process Tarnów w trzecim spotkaniu II ligi piłki ręcznej odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Tarnowianie pokonali Vive Targi II Kielce 30:27, prowadząc do przerwy 15:12.

Mecz rozpoczął się od dwubramkowego prowadzenia ekipy z Tarnowa, a gospodarzom dopiero po 20 minutach gry udało się doprowadzić do remisu 10:10. W końcówce pierwszej połowie to goście wyszli ponownie na prowadzenie różnicą trzech bramek.

W 40 minucie spotkania na tablicy wyników znów widniał remis – 17:17, a na pięć minut przed końcem meczu tarnowianie prowadzili różnicą zaledwie jednej bramki. Znowu jednak lepiej wytrzymali ostatnie minuty, zdobyli trzy bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 28:24. Tej przewagi nie dali sobie odebrać do końcowego gwizdka.

SPR Control Process zajmuje w tabeli II ligi piąte miejsce po trzech rozegranych spotkaniach. Tarnowianie mają cztery punkty, o dwa mniej niż prowadzący w lidze zespół SPR II Końskie.

Vive Targi II Kielce – SPR Control Process Tarnów 27:30 (12:15)

Bramki dla SPR: Dutka 8, Janas 7, Bieś 4, Niedojadło 4, Michalik 3, Siedlik 2, Dereń 1, Grzesik 1