Wygrana koszykarzy

Koszykarze Unii Tarnów pokonali na własnym parkiecie rezerwy Rosy Radom 76:53 i po dwóch kolejkach prowadzą w tabeli II ligi. Tarnowianie zagrali dobre spotkanie i wygrali zasłużenie, zapewniając sobie zwycięstwo już w pierwszej połowie meczu.

Koszykarze tarnowskiej Unii odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Tarnowianie pokonali na własnym parkiecie zespół Rosy II Radom 76:53.

Pierwsze minuty meczu nie ułożyły się po myśli zawodników z Tarnowa, goście wyszli na prowadzenie 7:2, później jednak obraz gry uległ zmianie i na koniec pierwszej kwarty Unia prowadziła różnicą 10 punktów – 21:11.

W drugiej kwarcie przewaga gospodarzy systematycznie rosła, pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 46:21.

W tym momencie mecz był praktycznie wygrany, w trzeciej kwarcie na parkiecie pojawili się młodzi zawodnicy Unii. Przewaga gospodarzy spadła o kilka punktów, ale cały czas gospodarze kontrolowali grę i osiągnęli zasłużone zwycięstwo.

Unia po dwóch rozegranych meczach prowadzi w tabeli II ligi z czterema punktami.

Unia Tarnów - Rosa II Radom 76:53 (21;11, 25:10, 14:18, 16;14)

Punkty dla Unii: Cygan 17, Grys 14, Zych 12, Szewczyk 11, Uriasz 20, Łaszewski 8, Wojciechowski 2, Malinowski 1, Mróz 1