Punkty zostały w Muszynie

Piłkarze Unii Tarnów przegrali pojedynek ligowy z Popradem Muszyna 0:2. Tarnowianie po tej porażce zajmują czwarte miejsce w tabeli z czteropunktową stratą do lidera – Szreniawy Nowy Wiśnicz. Kolejny mecz Unia rozegra na własnym boisku z Wierną Małogoszcz.

Piłkarze Unii Tarnów przegrali mecz w Muszynie, choć spotkanie mogło zakończyć się innym rezultatem. Tarnowianie prowadzili grę, a gospodarze zdobywali bramki.

Pierwszy strzał na bramkę Popradu oddał w 12 minucie Popiela, jego uderzenie obronił bramkarz gospodarzy. Podobnie było kilkanaście minut później, gdy na bramkę Popradu uderzał Wolański i w 27, gdy prowadzenie dla Unii próbował zdobyć Drozdowicz.

Gospodarze mądrze się bronili, a w 35 minucie cieszyli się ze zdobycia gola. Po rzucie wolnym w zamieszaniu pod bramką Unii najprzytomniej zachował się Szczepanik, który z kilku metrów trafił piłką do siatki.

Tarnowianie jak najszybciej starali się odrobić stratę, ale zabrakło im skuteczności. W 36 i 39 minucie na bramkę Popradu ponownie uderzał Popiela, ale wynik spotkania nie uległ zmianie.

Po przerwie przewaga tarnowian była jeszcze większa, ale gospodarze groźnie kontrowali. W 71 minucie Biernacki uderzeniem z 30 metrów przelobował bramkarza Unii i ustalił wynik meczu.

Unia zajmuje w tabeli III ligi czwartą lokatę, mając 19 punktów zdobytych w 10 spotkaniach. Tarnowianie tracą do lidera – Szreniawy Nowy Wiśnicz – cztery punkty. Kolejnym rywalem Unii będzie Wierna Małogoszcz. Mecz rozegrany zostanie 8 października na stadionie w Mościcach.

Poprad Muszyna – Unia Tarnów 2:0 (1:0)
Bramki: Szczepanik (34 min.), Biernacki (79 min.)
Żółte kartki: Grzyb, Drobny - Witek, Popiela, Węgrzyn
Unia: Libera - Pawlak, Kleinschmidt, Mikołajczyk, Węgrzyn, Drozdowicz, Sojda (71 min. Ślęzak), Kazik (87 min. Radliński), Witek (71 min. Matras), Popiela (61 min. Wilk), Wolański
Sędziował: P. Greń (Oświęcim), widzów: 500