Tarnowscy mototuryści na mecie Mistrzostw Polski

Zawodnicy Speed Race Tarnów Racing Team walczyli o punkty Mistrzostw Polski. W dniach 30 września - 2 października w okolicach Warszawy odbył się Rajd Światowid 2011. Była to ostatnia runda Mistrzostw Polski w obecnym sezonie. W imprezie wzięło udział 65 załóg z całej Polski.

Na trasach pod Warszawą odbył się Rajd Światowid 2011. Rozegrane zostały VII i VIII runda Nawigacyjno-Samochodowych Mistrzostw Polski; VII i VIII runda Turystyczno Motorowych Mistrzostw Polski; IV runda Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych oraz Nawigacyjne Samochodowe Mistrzostwa Okręgu Warszawskiego i Mistrzostwa Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych.

Rajd był imprezą integracyjną i otwartą dla wszystkich sympatyków motoryzacji, w którym obowiązują zasady opisów turystyczno-nawigacyjnych. Do klasyfikacji generalnej liczone były wszystkie próby sprawnościowe, przejazd odcinków drogowych, testy turystyczny i BRD oraz z pierwszej pomocy przedmedycznej. W imprezie wzięło udział 65 załóg z całej Polski.

Dla reprezentantów Speed Race Tarnów Racing Team Rajd był ostatnią rundą Mistrzostw Polski w sezonie 2011. W klasyfikacji generalnej TMMP Rafał KiwiorGrzegorz Gondek zajęli czwarte miejsce, Jarosław Wawrzkiewicz i Bożena Kocerba – szóste, a Łukasz Kocoł i Agnieszka Wawrzkiewicz – siódme miejsce.

W klasyfikacji klubowej tarnowski team znalazł się na drugim miejscu, za reprezentantami Automobilklubu Wielkopolskiego. Również drugą lokatę zajęli tarnowianie w klasyfikacji okręgów PZM, reprezentując Okręg Krakowski.

W klasyfikacji generalnej TNMPON Jarosław Wawrzkiewicz i Bożena Kocerba zajęli drugie miejsce, a trzecie przypadło parze Łukasz Kocoł i Agnieszka Wawrzkiewicz. W klasyfikacji klubów i okręgów tarnowianie zajęli pierwsze miejsce.

Co prawda nie ma jeszcze oficjalnych wyników za cały sezon 2011, ale pewne jest iż w klasyfikacji generalnej osób niepełnosprawnych dwa tytuły Mistrzostw Polski przypadną załogom tarnowskim, a w klasyfikacji drużynowej SRT Racing Team zdobył tytuł Wicemistrza Polski w TMMP.