Szczypiorniści liderem

Zespół SPR Control Process Tarnów pokonał w meczu II ligi piłki ręcznej MOSM Hit Bytom 33:30. Po tej wygranej tarnowianie objęli prowadzenie w ligowej tabeli.

Piłkarze ręczni SPR Control Process Tarnów pokonali na własnym parkiecie MOSM Hit Bytom 33:30 w spotkaniu II ligi.

Początek meczu miał wyrównany przebieg, tarnowianie przegrywali 3:4, później 4:6, wreszcie zdobyli pięć bramek z rzędu i po 20 minutach gry wynik brzmiał 9:6 dla gospodarzy.

W ciągu następnych sześciu minut przewaga tarnowian wzrosła do sześciu bramek (16:10), a na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 17:12.

Na początku drugiej połowy przewaga tarnowian jeszcze wzrosła (20:12), ale w kolejnych minutach do głosu doszli goście. Na osiem minut przed końcem meczu przewaga gospodarzy stopniała do czterech bramek (28:24). W 58 minucie wynik brzmiał 33:28, a zdobyte w końcówce przez gości bramki pozwoliły jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

SPR Control Process po czterech kolejkach objął prowadzenie w tabeli II ligi, mając sześć punktów. Tyle samo ma wicelider – Siódemka Chełmek.

SPR Control Process Tarnów – MOSM Hit Bytom 33:30 (17:12)

Bramki dla SPR: Bieś 8, Grzesik 8, Janas 5, Siedlik 4, Bujak 2, Sokół 2, Sygnarowicz 2, Dutka 1