Koszykarze przywieźli punkty

Koszykarze Unii Tarnów odnieśli trzecie zwycięstwo w II lidze. Tarnowianie pokonali na wyjeździe rezerwy AZS Politechniki Warszawskiej 81:70. O zwycięstwie zadecydowała przede wszystkim ostatnia kwarta meczu. Unia Tarnów z sześcioma punktami prowadzi w tabeli II ligi.

Koszykarze Unii Tarnów pokonali w wyjazdowym spotkaniu II ligi AZS II Politechnika Warszawska 81:70. Tarnowianie już w pierwszej kwarcie osiągnęli ośmiopunktowe prowadzenie 22:14. W drugiej kwarcie tarnowianie zagrali jednak słabiej i do przerwy przewaga Unii zmalała do zaledwie trzech punktów.

W drugiej połowie wszystko wróciło do normy – tarnowianie wygrali trzecią kwartę 25:23, a o wyniku spotkania rozstrzygnęła ostatnia kwarta.

Przez kilka minut gospodarze zdobyli tylko dwa punkty, przegrali ostatnią ćwiartkę 8:14, a całe spotkanie różnicą 11 punktów.

Unia Tarnów prowadzi po trzech kolejkach w tabeli, mając sześć punktów, tyle samo zdobyli jednak koszykarze PWiK Piaseczno.

AZS II Politechnika Warszawska - Unia Tarnów 70:81 (14:22, 25:20, 23:25, 8:14)

Punkty dla Unii: Cygan 19, Szewczyk 14, Grys 13, Uriasz 13, Wojciechowski 10, Zych 7, Łaszewski 4, Niemczura 1