Unia gubi punkty

Piłkarze Unii Tarnów zremisowali ligowy pojedynek z Wierną Małogoszcz 1:1. Tarnowianie zdobyli wyrównującą bramkę w ostatnich sekundach spotkania. Unia zajmuje w tabeli III ligi szóste miejsce, a kolejny mecz tarnowianie rozegrają z Lubaniem Maniowy.

Zespół Unii Tarnów po porażce w Pucharze Polski zgubił kolejne punkty w lidze. Tarnowianie zremisowali na własnym boisku z Wierną Małogoszcz 1:1, zdobywając wyrównanie w doliczonym czasie gry.

Początek meczu nie zapowiadał kłopotów Unii, już w pierwszym kwadransie gospodarze stworzyli trzy dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Z kolei w 25 minucie piłka trafiła w słupek po uderzeniu Matrasa. Goście ograniczali się do gry z kontry, a jedna z akcji przyniosła im powodzenie. W 34 minucie przed bramkarzem Unii znalazł się Kajda, który trafił do siatki. Tarnowianie mogli wyrównać już w następnej akcji, ale Witek trafił z kilku metrów w boczną siatkę.

W drugie połowie przewagę nadal miała Unia, ale nie przełożyło się to na sytuacje podbramkowe. Dopiero w doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką obrońcy gości, a wyrównująca bramkę zdobył Węgrzyn.

Unia zajmuje w ligowej tabeli szóste miejsce, tracąc do lidera – Popradu Muszyna - pięć punktów. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają na wyjeździe z Lubaniem Maniowy.

Unia Tarnów – Wierna Małogoszcz 1:1 (0:1)

Bramki: Kajda (34 min.) - Węgrzyn (90 min.)

Żółte kartki: Libera, RadlińskiHajduk, Poksa, Kowalski, Mianowany, Miernik, czerwona kartka: Hajduk (druga żółta)

Unia: LiberaPawlak, Mikołajczyk, Kleinschmidt, Węgrzyn, Witek (72 min. Wilk), Ślęzak (75 min. Sojda), Kazik, Matras (64 min. Radliński), Wolański, Drozdowicz

Sędziował: K. Kolak (Nowy Sącz), widzów 150