Pięć bramek w Brzesku

Okocimski Brzesko zdobył trzy kolejne punkty wygrywając ligowy pojedynek ze Stalą Rzeszów 3:2. Dwie z pięciu bramek padły w doliczonym czasie gry. Okocimski prowadzi w tabeli II ligi, mając 28 punktów i dwa punkty przewagi nad OKS 1945 Olsztyn. Kolejnym rywalem drużyny z Brzeska będzie Garbarnia Kraków.

Okocimski Brzesko utrzymał fotel lidera tabeli II ligi i dwupunktową przewagę nad najgroźniejszym rywalem – OKS 1945 Olsztyn.

Zespół z Brzeska pokonał na własnym boisku Stal Rzeszów 3:2. Gospodarze od początku mieli inicjatywę, pierwsza bramka padła w 19 minucie, gdy na strzał z 25 metrów zdecydował się Robert Trznadel, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wpadła do siatki nad interweniującym bramkarzem.

Kolejne bramki padły już po przerwie. W 50 minucie arbiter „na raty” podyktował rzut karny dla gości. Sędzia najpierw wskazał na rzut rożny, jednak po konsultacji z asystentem zdecydował się zmienić decyzję. Wyrównującą bramkę zdobył dzięki temu Piotr Duda.Czerwoną kartką za faul ukarany został Urbański.

Grający w przewadze goście nie potrafili wykorzystać tego faktu, drugą bramkę zdobyli natomiast kilka minut później gospodarze. Zdobył ja strzałem z kilku metrów niepilnowany Paweł Smółka.

Dwa kolejne gole padły już w doliczonym czasie gry. Goście atakowali, gospodarze wyprowadzili kontrę. Tomasz Baliga przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i będąc sam na sam z bramkarzem pokonał go uderzeniem pod poprzeczkę. W odpowiedzi rzeszowianie szybko rozegrali piłkę, z linii końcowej dośrodkował Lisańczuk, a Maca strzałem głową z kilku metrów ustalił wynik meczu.

Okocimski kolejny mecz ligowy rozegra w Krakowie z zajmującą 13 miejsce w tabeli Garbarnią.

Okocimski Brzesko – Stal Rzeszów 3:2 (1:0)

Bramki: Trznadel (19 min.), Smółka (59 min.), Baliga (90 min.) – Duda (49 min.), Maca (90 min.)

Żółte kartki: Urbański, Darmochwał, OświęcimkaZborowski, Jędryas, Florian, Maca, czerwona kartka: Urbański

Okocimski: Kozioł - Wawryka, Urbański, Szymonik, Cegliński, Pyciak, Dynarek, Łytwiniuk (71 min. Oświęcimka, 90 min. Głaz), Darmochwał, Trznadel (55 min. Baliga), Smółka (88 min. Pawłowicz)

Sędziował: S. Tarnowski (Wrocław), widzów 500