Porażka koszykarzy

Koszykarze Unii Tarnów przegrali ligowy pojedynek z PWiK Piaseczno 88:89. Tarnowianie stracili status drużyny niepokonanej w rozgrywkach ligowych i zajmują w tabeli drugą lokatę, za ekipą z Piaseczna.

W Tarnowie rozegrano mecz drużyn niepokonanych do tej pory w rozgrywkach II ligi koszykówki mężczyzn. Niestety, zespół Unii uległ PWiK Piaseczno 89:99.

W pierwszej połowie mecz miał wyrównany przebieg, a gospodarze schodzili na przerwę prowadząc jednym punktem.

W drugiej części gry uwidoczniła się przewaga gości, którzy w 25 minucie osiągnęli przewagę 12 punktów. Tarnowianom udało się zmniejszyć rozmiary porażki do sześciu punktów na koniec trzeciej kwarty, ale w ostatniej części gry sytuacja się powtórzyła. PWiK prowadził już 78:66, gospodarzom udało się doprowadzić do rezultatu 85:90, nie byli jednak w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Unia zajmuje w tabeli II ligi drugą lokatę, mając siedem punktów zdobytych w czterech spotkaniach. Prowadzi zespół z Piaseczna mający o jeden punkt więcej

Unia Tarnów – PWiK Piaseczno 88:98 (25:22, 21:23, 18:25, 24:28)

Punkty dla Unii: Zych 18, Uriasz 17, Cygan 16, Szewczyk 14, Grys 8, Łaszewski 6, Wojciechowski 5, Niemczura 4