Wygrana w Bochni

Piłkarze ręczni SPR Control Process Tarnów pokonali na wyjeździe MOSiR Arcom Bochnia 27:19 w kolejnym meczu II ligi. Tarnowianie zajmują w tabeli drugą lokatę, mając tyle samo punktów co lider – Wisła Sandomierz.

Szczypiorniści SPR Control Process Tarnów byli faworytami derbowego meczu w Bochni i nie zawiedli kibiców odnosząc efektowne zwycięstwo. Tarnowianie jedynie na początku spotkania przegrywali 0:2 i 1:3, by szybko wyjść na prowadzenie 7:3. Do końca pierwszej połowy goście nie oddali prowadzenia i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy stanie 8:12.

W drugiej połowie przewaga tarnowian jeszcze wzrosła i w 34 minucie wynik brzmiał 9:15. Gospodarze zredukowali część strat doprowadzając na 10 minut przed końcem meczu do stanu 16:19, sytuacja szybko wróciła jednak „do normy” i po kilku następnych minutach tarnowianie prowadzili różnicą sześciu bramek. W końcówce goście powiększyli jeszcze przewagę, odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo.

SPR Control Process zajmuje w tabeli II ligi drugą lokatę, mając po pięciu meczach osiem punktów – tyle samo co lider – Wisła Sandomierz.

MOSiR Arcom Bochnia – SPR Control Process Tarnów 19:27 (8:12)

Bramki dla SPR: Grzesik 10, Niedojadło 5, Janas 3, Sokół 3, Kuroś 2, Michalik 2, Dutka 1, Siedlik 1