Wygrana Termaliki

Drużyna Termaliki Bruk-Bet Nieciecza pokonała w ligowym pojedynku Dolcan Ząbki 2:1. Dzięki tej wygranej ekipa z Niecieczy przesunęła się na szóste miejsce w tabeli, a jej strata do lidera – Zawiszy Bydgoszcz – wynosi pięć punktów. Kolejny pojedynek ligowy Termalika rozegra w Stróżach z zajmującym siódme miejsce Kolejarzem.

Kolejne trzy punkty wywalczyli na własnym boisku piłkarze z Niecieczy w pojedynku z Dolcanem Ząbki. Gospodarze przejęli inicjatywę od początku spotkania, gra prowadzona była na połowie Dolcanu, ale przez 20 minut niecieczanom nie udało się zdobyć prowadzenia. W 20 minucie na strzał z dystansu zdecydował się pozostawiony bez opieki Pawlusiński, a piłka trafiła pod poprzeczkę bramki gości.

Kilak minut później było już 2:0. Jakub Biskup otrzymał piłkę w okolicach pola karnego, minął dwóch obrońców i strzałem z kilkunastu metrów umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Dolcanu. Goście w ciągu pierwszych 45 minut zaledwie kilka razy uderzali na bramkę Nowaka, ale bramkarz Termaliki nie miał problemów z obroną tych strzałów.

Po przerwie goście, nie mający już wiele do stracenia, zaatakowali bardziej zdecydowanie i zepchnęli niecieczan do obrony. W 64 minucie piłkę z pustej bramki wybił jeden z obrońców gospodarzy, ale kilka minut później goście wreszcie osiągnęli cel – rzut wolny egzekwował Kosiorowski, w polu karnym bramkarza ubiegł Hirsz i głową skierował piłkę do siatki.

Na wyrównanie gospodarze nie pozwolili jednak do końca spotkania i w ten sposób Termalica wywalczyła komplet punktów.

Ekipa z Niecieczy zajmuje w tabeli I ligi szóstą lokatę z 24 punktami i pięcioma punktami straty do lidera – Zawiszy Bydgoszcz. Kolejny mecz ligowy Termalica rozegra w Stróżach z Kolejarzem, który zajmuje w lidze siódme miejsce.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Dolcan Ząbki 2:1 (2:0)

Bramki: Pawlusiński (20 min.), Biskup (26 min.) - Hirsz (73 min.)
Żółte kartki: Kowalski, Pleva, Lipecki - Grzelak
Termalica: NowakŁ. Kowalski, Czerwiński, Pleva, Kubowicz, Pawlusiński, Baran (76 min. Lipecki), Rybski, Szczoczarz (77 min. Metz), Biskup (87 min. Martuś), Drozdowicz
Sędziował: M. Zając (Sosnowiec), widzów: 1000