Cenna wygrana

Drużyna Termaliki Bruk-Bet odniosła efektowne zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz. Niecieczanie pokonali dotychczasowego wicelidera 3:2 i awansowali na drugie miejsce w tabeli I ligi. Kolejnym rywalem Bruk-Betu, który traci do lidera - Pogoni Szczecin – cztery punkty, będzie Wisła Płock.

Cenne trzy punkty wywalczył zespół z Niecieczy w wyjazdowym spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz. Początek spotkania nie dawał niecieczanom powodu do optymizmu - już po ośmiu minutach gospodarze objęli prowadzenie. Po uderzeniu Błąda i rykoszecie od jednego z obrońców, z bliska do bramki gości skierował piłkę Leśniewski.

Mimo straty gola i kontuzji bramkarza, który opuścić musiał boisko, Bruk-Bet nie zamierzał oddawać pola. Goście poukładali grę i atakowali coraz śmielej. Wyrównanie padło w 38 minucie, kiedy do bramki Zawiszy z dystansu trafił Lipecki. Jeszcze przed przerwą niecieczanie objęli prowadzenie po efektownym i skutecznym uderzeniu Szałęgi z rzutu wolnego zza linii pola karnego.

Na początku drugie połowy zaatakowali gospodarze, okazje do wyrównania mieli Leśniewski i Wójcicki, w obu przypadkach świetnie jednak interweniował Maciej Budka.

W tym okresie gry goście ograniczyli się do obrony, ale w 74 minucie wyprowadzili kontrę, która dała im trzecia bramkę. Gol padł po indywidualnej akcji Drozdowicza, który pokonał bramkarza Zawiszy uderzeniem z kilkunastu metrów. Gospodarze nie zrezygnowali z osiągnięcia korzystnego rezultatu, w ostatnim fragmencie meczu „zamknęli” niecieczan na ich połowie, udało im jednak zdobyć tylko jedną bramkę po zagraniu ręką Lipeckiego i rzucie karnym skutecznie wyegzekwowanym przez Błąda.

W ostatniej akcji goście mogli zdobyć jeszcze jednego gola, ale po strzale Trafarskiego piłka trafiła w poprzeczkę.

Po tej wygranej Termalika awansowała na drugie miejsce w tabeli i traci do lidera, Pogoni Szczecin, cztery punkty. Kolejnym rywalem niecieczan będzie Wisła Płock.

Zawisza Bydgosz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3 (1:2)

Bramki: Leśniewski (7 min.), Błąd (83 min.) - Lipecki (38 min.), Szałęga (45 min.), Drozdowicz (74 min.)
Żółte kartki: Ekwueme, Ilków-Gołąb - Lipecki, Drozdowicz, Rybski, Czerwiński, czerwona kartka: Czerwiński (druga żółta)

Termalica: Nowak (11 min. Budka) - Piątek, Czerwiński, Pleva, Jarecki, Pawlusiński, Lipecki, Baran (77 min. Trafarski), Rybski, Szałęga (88 min. M. Kowalski), Drozdowicz

Sędziował: Ł. Bednarek (Koszalin), widzów:4 tys.