Medale niepełnosprawnych pływaków

W Warszawie odbyły się Integracyjne Ogólnopolskie Zawody Pływackie – Wiślane Fale - Święto Niepodległości 2011. W zawodach wzięło udział ponad 170 zawodników z klubów z całej Polski. Impreza była udana dla tarnowskich pływaków, którzy przywieźli ze stolicy trzy medale.

Na 25 metrowej pływalni przy ulicy Lindego w Warszawie odbyły się Integracyjne Ogólnopolskie Zawody Pływackie – Wiślane Fale - Święto Niepodległości 2011.

Uczestniczący w zawodach tarnowscy pływacy poprawili wiele rekordów życiowych oraz zdobyli dwa srebrne i jeden brązowy medal.

Najlepszy z pięcioosobowej grupy okazał się Paweł Grzebień, zawodnik kadry narodowej osób niepełnosprawnych. Płynąc na dystansach 50, 100, 200 i 400 metrów stylem dowolnym, 200 metrów zmiennym oraz 100 metrów grzbietowym uzyskał łącznie 1732 pkt, co pozwoliło na zdobycie srebrnego medalu w kategorii chłopców w wieku 17-18 lat.

Bardzo dobrze popłynęła Karolinka Witek, która startując w kategorii wiekowej dziewcząt do 12 lat zdobyła srebrny medal płynąc na dystansie 50 i 100 metrów stylem klasycznym, 50 i 100 metrów stylem grzbietowym oraz 50 metrów stylem dowolnym zgromadziła 603 punkty.

Brązowy medal w kategorii wiekowej 13-16 lat wywalczyła Małgorzata Wajs. Tarnowianka wystartowała na dystansach 50 i 100 metrów stylem dowolnym, 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz 50 i 100 metrów stylem grzbietowym, a uzyskała łącznie 1011 punktów.
Na wyróżnienie zasługują też wyniki Krystiana Sacha, który w roczniku 12 lat i młodsi zajął piąte miejsce, zdobywając 308 punktów oraz Łukasza Kokosza, który z wynikiem 590 punktów zajął dziewiąte miejsce w kategorii wiekowej 17-18 lat. - Wyniki moich podopiecznych są przykładem, rzetelnej i sumiennej pracy na treningach - mówi Aneta Michalska-Kocjan, trenerka sekcji pływackiej „Startu” Tarnów, która sama przez wiele lat była reprezentantką Polski osób niepełnosprawnych w pływaniu. - Pływackie zawody integracyjne to również idealna okazja do „oswojenia się" z niecodziennym przecież widokiem. W szatni i na platformie startowej spotykają się w jednym czasie zawodnicy pełno- i niepełnosprawni. Nierzadko zawiązują się przyjaźnie, które trwają później przez lata.