Dogrywka dla tarnowian

Koszykarze Unii Tarnów pokonali po dogrywce zespół Handlopex AZS Politechnika Rzeszowska 84:83. Tarnowianie zajmują piątą lokatę w tabeli II ligi mając 13 punktów po ośmiu meczach. Prowadzi drużyna z Piaseczna z 15 punktami.

Po dramatycznym i emocjonującym spotkaniu koszykarze Unii Tarnów wywalczyli kolejne punkty w lidze, zwyciężając w Rzeszowie Handlopex AZS Politechnika Rzeszowska 84:83.

Pierwszą kwartę tarnowianie wygrali 18:14 i czteropunktową przewagę udało się utrzymać do końca pierwszej połowy. W trzeciej kwarcie przewaga Unii jeszcze wzrosła, wynosiła w pewnym momencie osiem punktów. Kiedy wydawało się, że drużyna z Tarnowa dowiezie bezpieczny rezultat do końca meczu, gospodarze rozpoczęli odrabianie strat i na niespełna minutę przed końcem pojedynku to oni prowadzili 75:72. Tarnowianie doprowadzili do dogrywki po rzucie Cygana za trzy punkty.

W tej części gry prowadzenie zmieniało się, gospodarze prowadzili 83:82, ale ostatni celny rzut w tym spotkaniu oddali koszykarze Unii.

Tarnowski zespół zajmuje w tabeli II ligi piąte miejsce z 13 punktami wywalczonymi w ośmiu spotkaniach. Unia traci do lidera – PWiK Piaseczno – dwa punkty.

Handlopex AZS Politechnika Rzeszowska – Unia Tarnów 83:84 (14:18, 19:19, 19:23, 21:14, 8:9)

Punkty dla Unii: Uriasz 23, Szewczyk 18, Zych 17, Cygan 15, Grys 5, Wojciechowski 6