Wygrana szczypiornistów

Piłkarze ręczni Control Process Tarnów pokonali w ligowym pojedynku na własnym parkiecie Wisłę Sandomierz 28:26. Tarnowianie zajmują piąte miejsce w tabeli, ale mają rozegrane jedno spotkanie mniej niż prowadzący Grunwald Ruda Śląska.

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi odnieśli szczypiorniści Control Process Tarnów. Tym razem tarnowianie pokonali na własnym parkiecie Wisłę Sandomierz 28:26.

Tarnowianie osiągnęli przewagę na początku spotkania – prowadzili 8:5 i 11:8 - goście doprowadzili jednak do remisu 11:11. Po raz kolejny gospodarze wyszli na prowadzenie 15:13, ale pierwsza połowa zakończyła się remisem 16:16.

W drugiej połowie ponownie na prowadzenie wyszli tarnowianie. Control Process prowadził już 20:17, goście odrobili dwie bramki, doprowadzając do stanu 20:19. Na 10 minut przed końcem spotkania gospodarze prowadzili 23:20, później jednak zdobyli cztery bramki, wynik brzmiał w 55 minucie 27:22 i tego prowadzenia tarnowianie już nie pozwolili sobie odebrać.

Zespół z Tarnowa zajmuje piąte miejsce w tabeli, mając rozegranych osiem spotkań i zdobytych 13 punktów. Prowadzi Grunwald Ruda Śląska, z 15 punktami, ale drużyna ta rozegrała jeden mecz więcej niż tarnowianie.

Control Process Tarnów – Wisła Sandomierz 28:26 (16:16)

Bramki dla Control Process: Bieś 7, Dutka 6, Niedojadło 4, Dereń 2, Grzesik 2, Janas 2, Siedlik 2, Sokół 2, Sygnarowicz 1