Nowa płyta Puellae Orantes

 22 listopada odbyła się promocja nowego albumu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes”. Album zawiera kolędy i pastorałki skomponowane dla tarnowskiego chóru przez polskich kompozytorów Pawła Łukaszewskiego i Miłosza Bembinowa. Wydawcą albumu, który będzie można kupić m.in. w sieci sklepów „Biblos” jest firma DUX.

 

Nakładem firmy DUX wydany został nowy album CD/DVD Dziewczęcego Chóru katedralnego „Puellae Orantes”. Album, zrealizowany we współpracy ze znakomitym kwartetem smyczkowym „Dafo”, zawiera kolędy i pastorałki skomponowane i zaaranżowane dla tarnowskiego chóru przez Pawła Łukaszewskiego i Miłosza Bembinowa.

Płyta nagrana została studyjnie w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie 30 i 31 stycznia bieżącego roku. Płyta DVD jest rejestracją live Koncertu Noworocznego, który odbył się w Tarnowie 8 stycznia 2011.

Koszt wydania albumu wyniósł 210 tysięcy złotych. Inicjatywę wsparli sponsorzy i mecenasi – Urząd Miasta Tarnowa i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Album, w cenie 50 złotych będzie można kupić w sieci sklepów EMPiK oraz sklepach „Bibliosu”, a także podczas koncertów chóru. Najbliższe koncerty zaplanowano w grudniu w Krakowie, a w styczniu w Tarnowie, Krakowie, Warszawie i Dąbrowie Tarnowskiej.

Album jeszcze przed premierą rozszedł się w nakładzie ponad trzech tysięcy egzemplarzy, uzyskując status złotej płyty DVD.

23.11.2011
Komentarze:
Amit: 22.03.2012
Mr.Crumbled Posted on Incepcja była całkiem niezłym filmem, jnedak dalece jej w moim przekonaniu do genialności. Nie zrozum mnie źle, Robin Hood rf3wnież genialny nie był ale nic nie drażni mnie w tym roku bardziej niż hype na Incepcję, trwający aż do teraz. Nigdy nie nazwę tego filmu kultowym, przełomowym, jak zwykli to ujmować w tegorocznych podsumowaniach recenzenci. Film Nolana jest dobry i po dłuższym zastanowieniu, mf3głbym go spokojnie zamienić miejscami z nielubianym przez Ciebie Robinem. Oceniając filmy, ktf3re oscylują na podobnym poziomie (w tym przypadku jestem właśnie tego zdania) daje się we znaki kwestia gustu.A o gustach jak najbardziej się dyskutuje i po to tutaj jesteśmy ;)
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |