„Muzyczne Jubileusze” w MCK

W piątek 13 marca o godzinie 18.00 na w Mościckim Centrum Kultury wystąpi jeden z najlepszych europejskich zespołów - Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Rok 2009 obfituje w jubileusze, dlatego w programie koncertu „Muzyczne Jubileusze” publiczność usłyszy wybitne dzieła orkiestrowej muzyki kameralnej w nowatorskich, ekspresyjnych interpretacjach. Koncert odbędzie się w ramach ogólnopolskiego tournee pod nazwą "Nowe drogi klasyki 2009". Dla internautów mamy dwa podwójne zaproszenia na piątkowy koncert.

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Marcina Klejdysza wystąpi 13 marca w piątek na scenie Mościckiego Centrum Kultury. W programie koncertu znajdą się: Sinfonia D dur na smyczki Felixa Mendelssohna, Serenada na smyczki op. 2 Mieczysława Karłowicza, Koncert na orkiestrę smyczkową Grażyny Bacewicz oraz Orawa na orkiestrę smyczkową Wojciecha Kilara.

Koncert odbędzie się w ramach ogólnopolskiego tournee pod nazwą "Nowe drogi klasyki 2009". Współpracując z wybitnymi polskimi dyrygentami, między innymi z Michałem Dworzyńskim, Gabrielem Chmurą, Pawłem Przytockim, Michałem Nesterowiczem i Łukaszem Borowiczem muzycy postawili przed sobą ambitny cel nowatorskiego odczytania znanych i cenionych pozycji repertuarowych.

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej to jeden z najlepszych polskich zespołów symfonicznych. Powstał w 2003 roku, a pod nazwą „Orkiestra Akademii Beethovenowskiej" działa od stycznia 2005. Tworzą ją najwybitniejsi absolwenci i studenci europejskich wyższych szkół muzycznych. W 2005 roku Orkiestra Akademii Beethovenowskiej zadebiutowała podczas IX Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, gromadząc wyśmienite recenzje oraz otrzymując wiele zaproszeń do udziału w prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą. W tym samym roku nagrana została pierwsza studyjna płyta z muzyką polską. Artystyczną i organizacyjną pieczę nad zespołem pełni od samego początku koncertmistrz Marcin Klejdysz, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, wychowanek Roberta Kabary. Orkiestra nagrała dotychczas dziewięć płyt. Obecnie Orkiestra koncertuje w kraju i za granicą, realizując tourneé promujące cykl „Nowe drogi klasyki 2009” Początek koncertu w Mościckim Centrum Kultury o godzinie 18.00. Bilety na koncert

kosztują 30 złotych. Za pośrednictwem naszej redakcji do internautów trafią dwa podwójne bezpłatne zaproszenia. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze przyślą na adres: redakcja@tarnowskieinfo.pl maila z hasłem „Orkiestra Akademii Beethovenowskiej” wraz z numerem telefonu kontaktowego.
09.03.2009
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |