Wygrana szczypiornistów

Piłkarze ręczni SPR Control Process Tarnów wygrali kolejny mecz ligowy, zwyciężając na wyjeździe Juvenię Rzeszów 29:20. Tarnowianie zagrali dobrze i skutecznie, zwłaszcza w drugiej połowie spotkania. SPR Control Process zajmuje w tabeli II ligi drugą lokatę, mając tyle samo punktów co lider – Grunwald Ruda Śląska.

Szczypiorniści SPR Control Process Tarnów wygrali w Rzeszowie z Juvenią 29:20. Na początku spotkania tarnowianie osiągnęli przewagę trzech bramek, prowadząc 4:1. Wkrótce jednak gospodarze odrobili straty i na tablicy wyników widniał remis 6:6. W końcówce pierwszej połowy nieco skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Tarnowa i to oni schodzili na przerwę z przewagą jednej bramki.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie przede wszystkim za sprawą tarnowian, którzy zagrali lepiej i skuteczniej. Kilka minut po wznowieniu gry przewaga gości wzrosła do czterech bramek, później do ośmiu.

Kilka minut przed końcem spotkania SPR prowadził nawet różnicą 10 bramek – 27:17. Ostatecznie gospodarze zredukowali część strat, ale tarnowianie do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

SPR Control Process jest wiceliderem tabeli II ligi. Tarnowianie mają po 10 kolejkach 16 punktów, tyle samo co lider – Grunwald Ruda Śląska.

Juvenia Rzeszów – SPR Control Process Tarnów 20:29 (8:9)

Bramki dla SPR: Grzesik 7, Michalik 7, Dutka 3, Święcicki 3, Janas 2, Niedojadło 2, Bieś 1, Dereń 1, Hudzik 1, Siedlik 1, Sokół 1