Punkty koszykarzy

Koszykarze tarnowskiej Unii pokonali na własnym parkiecie Novum Lublin 85:78. Unia zajmuje w tabeli II ligi koszykówki piątą lokatę, mając 15 punktów po dziewięciu spotkaniach i tracąc do lidera dwa punkty.

Kolejne trzy punkty wywalczyli koszykarze Unii Tarnów w rozgrywkach II ligi, pokonując u siebie Novum Lublin 85:78. Tarnowianie dobrze i skutecznie zagrali przede wszystkim w pierwszej połowie spotkania.

Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 22:19, w drugiej powiększyli przewagę do 11 punktów. W trzeciej kwarcie, przy stanie 56:41, goście rozpoczęli odrabianie strat. Przewaga Unii szybko topniała zwłaszcza w ostatnim fragmencie gry, gdy agresywnie grający goście doprowadzili do wyniku 67:63, a chwilę później nawet 71:68.

W tym momencie na szczęście obudzili się tarnowianie, którym udało się zwiększyć przewagę do dziewięciu punktów i dowieźć bezpieczny rezultat do końca spotkania.

Unia zajmuje w tabeli II ligi piąte miejsce, mając po dziewięciu meczach 15 punktów. Prowadzi zespół z Piaseczna z 17 punktami.

Unia Tarnów – Novum Lublin 85:78 (22:19, 28:20, 15:14, 20:25)

Punkty dla Unii: Szewczyk 25, Zych 21, Cygan 13, Grys 11, Uriasz 11, Wojciechowski 2, Mróz 2