"EKOŚWIAT" po raz dziewiąty

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta tarnowa wspólnie z Tarnowskim Centrum Kultury zapraszają na IX Przegląd Filmów Ekologicznych "EKOŚWIAT". Przegląd odbędzie się w dniach 30 września – 3 października w kinie Marzenie. Cena biletów na każdy z trzech seansów wynosi dwa złote. Imprezie filmowej towarzyszyć będzie wystawa przyrodnicza - „Zielona Apteka” przygotowana w hallu kina. Bilety można już nabywać i rezerwować w kasie kina.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa i Tarnowskie Centrum Kultury, zapraszają do kina "Marzenie" na dziewiąta edycję Przeglądu Filmów Ekologicznych „EKOŚWIAT”. Przegląd, adresowany przede wszystkim do najmłodszych tarnowian, trwał będzie od 30 września do 3 października. W ramach imprezy obejrzeć będzie można każdego dnia na trzech seansach dwa filmy:
 „Mój przyjaciel lis” – przeznaczony dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych. Opowieść o przyjaźni lisa i dziewczynki w obiektywie mistrza Luca Jacqueta. Zaczarowana historia, która zdarza się w prawdziwym świecie. Mała dziewczynka wkracza w pełen przygód, magiczny świat przyrody. Zaprzyjaźnia się z dzikim lisem, dzięki któremu przeżywa niezwykłe przygody, poznaje leśne zwyczaje i siłę prawdziwej przyjaźni. Dzięki przyjaźni ze zwierzęciem bohaterka odkryje dziki i tajemniczy świat natury, przeżyje przygodę, która odmieni jej życie i poszerzy horyzonty.
 "10 000 BC.” – dla uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych. Reżyser Roland Emmerich (Dzień niepodległości, Pojutrze) nakręcił pełną rozmachu odyseję przenoszącą widza w mityczny wiek proroctw i bożków, w którym duchy rządzą światem, a potężne mamuty panują na ziemi. Bohaterem filmu jest młody myśliwy, żyjący w czasach prehistorycznych. Musi on wyruszyć w daleką podróż i odnaleźć nowy obszar, na którym możliwe będzie życie. Wszystko to w celu uratowania swojego plemienia. W filmie widzowie obserwują losy młodego myśliwego, który prowadzi armię przez rozległą pustynię, walcząc z tygrysami szablozębnymi i innymi prehistorycznymi drapieżnikami, odkrywa zapomnianą cywilizację i próbuje ocalić ukochaną.
Cena biletu na seanse tegorocznego przeglądu jest symboliczna i wynosi dwa złote. Bilety można już rezerwować i nabywać w kasie kina. .
Organizatorzy zapraszają nie tylko do wzięcia udziału w Przeglądzie Filmów Ekologicznych, ale i obejrzenia przygotowanej w hallu kina wystawy przyrodniczej "Zielona Apteka”, prezentującej pospolicie występujące w rejonie Tarnowa gatunki roślin zielnych i krzewów posiadających właściwości lecznicze.
24.09.2008
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |