Jerzy Stuhr w Tarnowskim Centrum Kultury

Spotkanie z Jerzym Stuhrem otworzy kolejne zajęcia Akademii Filmowej 3 w Tarnowskim Centrum Kultury. Spotkanie rozpocznie się 13 marca o 17.00, a jego ilustracją będzie film Jerzego Stuhra „Historie miłosne”. Następnego dnia, w sobotę o godzinie 16.00 zaplanowano kolejny wykład Jerzego Armaty oraz projekcję filmu „Śmierć prezydenta”.

13 marca w piątek o godzinie 17.00 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w spotkaniu z aktorem i reżyserem Jerzy Stuhrem. W ramach zajęć Akademii Filmowej 3 Jerzy Stuhr opowie o zawodzie reżysera. Tematem spotkania będzie próba odpowiedzi na pytanie: „Reżyserzy - realiści i kreatorzy”. Ilustracją filmową będzie natomiast film „Historie miłosne”.
Sobotnie spotkanie Akademii rozpocznie o godzinie 16.00 wykład Jerzego Armaty nawiązujący do piątkowego spotkania, by później przedstawić kolejne zagadnienie przewidziane w programie Akademii - „Historia na ekranie, widowisko czy dokument epoki”. Ilustracją tego tematu będzie film Jerzego Kawalerowicza „Śmierć Prezydenta”.

W spotkaniach i projekcjach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, zarówno Ci którzy zapisali się do udziału w całym projekcie, jak i zainteresowani pojedynczym spotkaniem. Bilety nabywać można w Tarnowskim Centrum Kultury. - AKADEMIA FILMOWA 3, to doskonała okazja do zdobycia wiedzy i informacji o naszej kulturze, o historii oraz specyfice polskiego filmu, to także możliwość spotkania się z wyjątkowymi twórcami polskiego filmu w kameralnym klimacie piwnic Tarnowskiego Centrum Kultury – mówi Anna Grygiel, organizatorka spotkań.
10.03.2009
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |