Za mocny Tur

Koszykarze Unii Tarnów przegrali w wyjazdowym spotkaniu II ligi z BKS Tur Bielsk Podlaski 79:100. Tarnowianie zajmują w tabeli szóste miejsce, mając 16 punktów i trzy punkty straty do lidera.

Porażką zakończył się wyjazd koszykarzy Unii Tarnów do Bielska Podlaskiego. Tarnowianie przegrali mecz ligowy z Turem 79:100. Już po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 39:26. W drugiej kwarcie to tarnowianie zagrali zdecydowanie lepiej, odrobili większość strat i na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 51:47.

Rozstrzygnięcie meczu przyniosła trzecia kwarta przegrana przez Unię 4:25. W efekcie przewaga gospodarzy wzrosła do przeszło 20 punktów i pojedynek był rozstrzygnięty. W ostatniej części gry tarnowianie odrobili jedynie cztery punkty i przegrali całe spotkanie, tracąc dokładnie 100 punktów.

Unia Tarnów zajmuje w tabeli II ligi po 10 spotkaniach szóste miejsce z 16 punktami. Tarnowianie tracą do lidera – drużyny z Piaseczna – trzy punkty.

BKS Tur Bielsk Podlaski – Unia Tarnów 100:79 (29:26, 12:21, 25:4, 24:28)

Punkty dla Unii: Zych 24, Cygan 18, Uriasz 9, Grys 8, Szewczyk 2, Łaszewski 5, Kapałka 5, Niemczura 3, Mróz 3, Malinowski 2