Control Process na czele

Szczypiorniści SPR Control Process Tarnów pokonali na własnym parkiecie Siódemkę Chełmek 38:28 w kolejnym spotkaniu II ligi piłki ręcznej. Tarnowianie prowadzą w tabeli, mając 18 punktów zdobytych w 11 spotkaniach. Przewaga nad wiceliderem wynosi dwa punkty.

Kolejne punkty wywalczyli piłkarze ręczni SPR Control Process Tarnów. Tym razem tarnowianie wygrali na własnym parkiecie z Siódemką Chełmek 38:28.

Gospodarze prowadzili przez cały mecz. Już po kilku minutach gry wynik brzmiał 5:1 dla tarnowian, w 12 minucie przewaga wzrosła do pięciu bramek (8:3). Taka różnica utrzymała się do końca pierwszej połowy, która zakończyła się rezultatem 19:14.

Po przerwie goście zmniejszyli stratę do dwóch bramek (19:17), ale po kilku minutach gry wszystko wrócił do sytuacji z pierwszej połowy. W 40 minucie wynik brzmiał 23:18, a w ciągu kolejnych 10 minut przewaga tarnowian wzrosła do 10 goli – 30:20. Największa przewaga SPR wynosiła 12 bramek na pięć minut przed końcem spotkania. W końcówce meczu rywale zmniejszyli stratę, ale wyniku odwrócić już nie byli w stanie. SPR Control Process po tej wygranej został samodzielnym liderem II ligi mając 18 punktów wywalczonych w 11 spotkaniach. Druga w tabeli drużyna Zagłębia Sosnowiec traci do tarnowian dwa punkty.

SPR Control Process Tarnów – Siódemka Chełmek 38:28 (19:14)

Bramki dla SPR: Dutka 7, Niedojadło 6, Bieś 5, Janas 5, Grzesik 4, Michalik 4, Siedlik 4, Hudzik 2, Dereń 1