Porażka koszykarzy

Koszykarze Unii Tarnów przegrali niespodziewanie na własnym parkiecie z drużyną z Niepołomic 67:69. Tarnowianie zajmują w tabeli II ligi szóste miejsce.

Kibice koszykówki w Tarnowie liczyli na kolejne punkty w spotkaniu ze Staco MNLK Niepołomice, musieli jednak przeżyć rozczarowanie, gdyż tarnowianie przegrali na własnym parkiecie różnicą dwóch punktów.

Pierwszą kwartę goście wygrali 16:15, kłopoty Unii pogłębiły się jeszcze w drugiej kwarcie, na początku której Staco powiększyło przewagę do 13 punktów. Tarnowianie rozpoczęli skuteczne odrabianie strat, w efekcie schodzili na przerwę przegrywając 29:34.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ jednak zmianie, koszykarze Unii wciąż przegrywali i starali się dogonić rywali. Na kilkanaście sekund przed końcem spotkania, przy wyniku 67:68 Wojciechowski nie trafił rzutu wolnego, w następnej akcji jeden punkt zdobyli goście, a tarnowianie nie byli już w stanie trafić do kosza.

Unia zajmuje w tabeli II ligi szóstą pozycję z 17 punktami zdobytymi w 11 spotkaniach. Do lidera – zespołu z Piaseczna – traci cztery punkty.

Unia Tarnów – Staco MNLK Niepołomice 67:69 (15;16, 14:18, 15:19, 23:16)

Punkty dla Unii: Cygan 19, Uriasz 15, Zych 13, Wojciechowski 7, Grys 2, Łaszewski 11