Po punkty do Kielc

Szczypiorniści Control Process Tarnów wygrali wyjazdowy mecz ligowy z AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 41:32. Tarnowianie prowadzą w tabeli 20 punktami wywalczonymi w 12 spotkaniach. Przewaga nad wiceliderem – Grunwaldem Ruda Śląska – wynosi dwa punkty.

Piłkarze ręczni Control Process Tarnów odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Tym razem tarnowianie pokonali na wyjeździe AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 41:32.

Zwycięstwo było w pełni zasłużone, już po kilkunastu minutach gry tarnowianie prowadzili 9:3, a w końcówce pierwszej połowy ich przewaga wynosiła w pewnym momencie 10 bramek (22:12).

Po przerwie gospodarze zniwelowali część strat, doprowadzili do stanu 24:29, później 28:34. Zawodnicy z Tarnowa odpowiedzieli siedmioma bramkami z rzędu i wyszli na prowadzenie 28:41. Kielczanie odpowiedzieli czterema golami, które jednak nie mogły już wpłynąć na wynik spotkania.

Control Process jest liderem tabeli II ligi, mając po 12 kolejkach 20 punktów i dwa punkty przewagi nad wiceliderem, Grunwaldem Ruda Śląska.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – Control Process Tarnów 32:41 (13:22)

Bramki dla Control Process: Bieś 6, Janas 6, Święcicki 6, Sygnarowicz 5, Grzesik 4, Niedojadło 3, Siedlik 3, Garncarz 2, Michalik 2, Sokół 2, Bujak 1, Ciochoń 1