Funky Groove w Tarnowskim Centrum Kultury

13 marca o 20.30 w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury wystąpi FUNKY GROOVE, jeden z najlepszych polskich zespołów jazzu elektrycznego. Bilety na koncert kosztują 25 złotych w przedsprzedaży i 30 złotych w dniu koncertu. Za naszym pośrednictwem do internautów trafi jedno podwójne bezpłatne zaproszenie na koncert.

Funky Groove to jeden z najlepszych polskich zespołów jazzu elektrycznego. Grupę tworzą dwaj gitarzyści Artur Lesicki i Marek Napiórkowski wspomagani przez znakomitą sekcję rytmiczną - basistę Tomasza Grabowego oraz perkusistę Marcina Jahra. Koncert zespołu odbędzie się w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury 13 marca o godzinie 20.30.

Funky Groove wykonuje w większości kompozycje własne, głównie autorstwa Artura Lesickiego, oparte na oryginalnym w tym gatunku muzyki współbrzmieniu różnego rodzaju gitar. Muzycy Funky Groove mają na swym koncie występy na najważniejszych polskich i międzynarodowych festiwalach jazzowych oraz współpracę z wieloma wielkimi gwiazdami światowego jazzu.
Czytelnicy magazynu „Jazz Forum" w swojej corocznej, prestiżowej ankiecie uznali Funky Groove za najlepszy jazzowy zespół elektryczny 2003 i 2004 roku. Pierwsza płyta grupy została uznana przez czytelników magazynu „Gitara i Bas" jazzową gitarową płytą roku 1997. Podobnie drugi album zespołu "Go to Chechua Mountain", na którym gościnnie wystąpili: słynny perkusista indonezyjski Nippy Noya oraz wokalistka Dorota Miśkiewicz zwyciężył w corocznym plebiscycie czytelników „Gitary i Basu" na najlepszą płytę jazzową roku 2002. Zespół koncertuje rzadko, dlatego też każdy występ jest okazją do usłyszenia na żywo
zespołu określanego w kręgach gitarowych mianem „kultowego”.

Bilety na tarnowski koncert kosztują w przedsprzedaży 25 złotych, a w dniu koncertu 30 złotych. Mamy dla internautów bezpłatne podwójne zaproszenie na piątkowy koncert. Trafi on do osoby, która jako pierwsza prześle na adres: redakcja@tarnowskieinfo.pl maila z nazwą zespołu i numerem telefonu kontaktowego.
11.03.2009
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |