Sześć medali studentów

W Bochni została rozegrana kolejna edycja Amatorskiej Ligi MMA (ALMAA). Po raz pierwszy oprócz mieszanych sztuk walk, tłumnie zgromadzona widownia mogła oglądać również zmagania zawodników w formule „grappling”. Zawodnicy AZS PGNiG PWSZ Tarnów zdobyli w tym turnieju sześć medali.

W Bochni odbyła się 16 edycja Amatorskiej Ligi MMA (ALMAA). W tym samym turnieju walczyli także zawodnicy w formule „grappling”. Walki w tej dywizji zostały rozegrane według międzynarodowych przepisów CBJJ.
Świetnie zaprezentowali się w Bochni zawodnicy AZS PGNiG PWSZ Tarnów zdobywając łącznie sześć medali. W grupie początkujących, w wadze 87 kg, pierwszą lokatę wywalczył Grzegorz Grochowiec, pokonując w finale swojego klubowego kolegę Waldemara Padoła. Na drugim stopniu podium w kategorii 73 kg w grupie zaawansowanych stanął Mateusz Michalik. Pierwsze miejsca zdobyli także w grupie zaawansowanych: w kategorii 80 kg Mateusz Łopatowski oraz w kategorii 87 kg Mariusz Pieńkowski. Ten ostatni  w walce finałowej zwyciężył z Dominikiem Olszewskim, również reprezentującym barwy tarnowskich akademików.
Mateusz Łopatowski i Mariusz Pieńkowski 10 marca staną w ringu podczas I Tarnowskiej Gali Mieszanych Sztuk Walki MMA, która odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Gumniskiej. - Start w bocheńskim turnieju dla tej dwójki był jednym z elementów w okresie przygotowawczym do marcowej gali, tym bardziej cieszy mnie ich postawa i forma na tym etapie przygotowań. Obydwaj bardzo ciężko pracują i jestem pewny, że zrobią wszystko aby pokazać się z jak najlepszej strony przed tarnowską publicznością - mówi Robert Wardzała, trener sekcji grapplingu.