Wspinacze zakończyli zmagania

Zakończyły się zmagania pierwszej edycji Tarnowskiej Ligi Wspinaczkowej. 16 lutego odbyła się ostatnia sesja bulderowa, podczas której poznaliśmy najlepszych zawodników zmagań. W trakcie dziesięciu spotkań uczestnicy rywalizacji mieli możliwość zmierzenia się z 20 problemami wspinaczkowymi przygotowanymi na ściance wspinaczkowej La Roca.

Zakończyły się zmagania pierwszej edycji Tarnowskiej Ligi Wspinaczkowej. W rywalizacji udział wzięło 43 amatorów wspinaczki. Najlepszy z nich, Maciej Jankowicz, zdobył 29 punktów, pokonując 12 problemów wspinaczkowych i zdobywając punkty bonusowe na kolejnych pięciu.

W najmłodszej kategorii - dziewcząt do 14 lat - zwyciężyła zawodniczka MKS Tarnovia Aleksandra Kałucka, wyprzedzając o jeden punkt swoją siostrę Natalię, trzecie miejsce wywalczyła zawodniczka La Roca Anita Mietelska. Wśród chłopców największą liczbę punktów zdobył Mateusz Kozdroń, drugą lokatę wywalczył Grzegorz Bogusz z La Roca, trzeci był Bartek Podlewski.

W kategorii dziewcząt do 20 lat na pierwszym miejscu ex aequo uplasowały się Aleksandra Knot i Olga Karaśkiewicz (MKS Tarnopvia), trzecie miejsce wywalczyła Dominika Gacek (MKS Tarnovia). W rywalizacji chłopców najlepszy był Piotr Kwiatkowski (La Roca), drugi Patryk Bielawski (La Roca), trzecie miejsce zajął Bartłomiej Brożek.

Wśród dziewcząt w kategorii powyżej 20 lat zwyciężyła Adrianna Pabian, wyprzedzając Małgorzatę Szymurę i Joannę Jędraszek. Rywalizację mężczyzn do 30 lat z 28 punktami wygrał Artur Mietelski (La Roca) wyprzedzając Piotra Brożka (25 pkt) i Michała Srokę (21 pkt).

W kategorii mężczyzn powyżej 30 lat z przewagą jednego punktu zwyciężył Maciej Jankowicz (29 pkt.), który pokonał Jakuba Wronę (28 pkt.) i Roberta Złotnickiego (19 pkt.).

Rodzinną klasyfikację zwyciężyli Wojtek i Bartek Podlewscy, zdobywając 26 punktów. Na drugiej pozycji uplasowali się Piotr i Emilia Góryjowscy.