Mocne otwarcie sezonu

W Kędzierzynie Koźlu odbyła się pierwsza w tym sezonie impreza turystyczno-nawigacyjna - 57 Samochodowy Turystyczno-Nawigacyjny Rajd Energetyków „Karnawał 2012”. W ramach imprezy rozegrano pierwszą rundę Turystycznego Pucharu Polski. W rajdzie wzięły udział cztery tarnowskie załogi. Najlepsi okazali się Rafał Kiwior i Grzegorz Gondek, którzy zajęli trzecie miejsce.

W Kędzierzynie Koźlu odbył się 57 Samochodowy Turystyczno-Nawigacyjny Rajd Energetyków „Karnawał 2012”. Rajd był imprezą integracyjną i otwartą, podczas której obowiązują zasady opisów turystyczno-nawigacyjnych. Do klasyfikacji generalnej liczone były: próba sprawnościowa, przejazd dwóch odcinków, test turystyczny i BRD oraz z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tarnowska drużyna Speed Race Tarnów Racing Team walczyła w składzie: Łukasz KocołAgnieszka Wawrzkiewicz (Alfa Romeo 147), Rafał KiwiorGrzegorz Gondek wspierani przez Gabrysię Ziajkę (Subaru Impreza), Mateusz KocerbaJarosław Wawrzkiewicz (Opel Astra) oraz debiutanci - Marcin KnapMonika Kraj (Toyota RAV 4).

Rajd rozpoczął się efektowną próbą szybkościową po oblodzono – śnieżnej nawierzchni. Następnie rozegrano pierwszy odcinek turystyczny o długości 21 km z wyznaczonym czasem przejazdu 70 minut. Na trasie odcinka kierowcy mieli do rozwiązania zadania turystyczne i do odszukania kilka zdjęć obiektów historycznych.

Drugi odcinek turystyczny liczył 22 km, a czas przejazdu wynosił 60 min. Tematem przewodnim całego rajdu były bunkry wojenne, które zlokalizowane są w Kędzierzynie Koźlu oraz okolicy.

Na mecie rajdu w Sławęcicach odbył się jeszcze test z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz pomocy przedmedycznej.

W próbie sportowej na piątym miejscu znalazł się Mateusz Kocerba, który został wyróżniony pucharem dla najmłodszego kierowcy. Na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej znaleźli się Rafał Kiwior i Grzegorz Gondek, ustępując pola kolegom z Opola i Mysłowic. Pozostałe tarnowskie załogi tym razem nie odnotowały dobrych miejsc: Mateusz Kocerba i Jarosław Wawrzkiewicz zajęli 18 lokatę, Łukasz Kocoł i Agnieszka Wawrzkiewicz 19 miejsce, a Marcin Knap i Monika Kraj ukończyli zawody na 23 pozycji.

W klasyfikacji klubowej tarnowska ekipa zajęła trzecie miejsce, a w klasyfikacji Okręgów drugie miejsce jako Okręg Krakowski.